Zvědavý

Jak se naučit správně investovat?

Chtěl bych se naučit, jak poznat, kam se vyplatí investovat peníze a kam ne. Chci umět poznat dobrý obchod od špatného. Mám něco peněz. Né moc, ani moc málo. Mým cílem je, aby mi každá investovaná koruna vydělala další dvě nebo tři. Chtěl bych dobrou knihu nebo kurz, radu, cokoliv.
Investice může být dlouhodobá či krátkodobá. Můžou tam být rizika, ale ty jsou tam asi vždycky. Ale určitě bych radši chtěl něco konzervativního a stabilně vynášejícího. Ale hlavně tomu „řemeslu“ chci rozumět. Díky

dopl. Já nechci dělat žádné mega obchody. Chci tomu jen rozumět a trochu na tom vydělat, což určitě je možné.

Nejlepší odpověď
cynique

Do toho bych dnes nešel!

Kdysi jsem si „hrál“ na FOREXu. Výborná kniha byla Nesnídal, Podhájský: Jak se stát intradenním finančníkem. Dodatečně jsem pochopil, že to je v podstatě gambling jako každý jiný. Jistou přijatelnou ztrátu jsem nakonec jakžtakž dorovnal a stačilo. To se týká FOREXu, samozřejmě. Akcie jsou trochu jiná káva, ale ani do toho bych se nepouštěl. Jedině za cizí peníze a za případnou provizi ze zisku.

Problém je v tom, že se za posledních 10 let výrazně změnil trh. Dnes se obchoduje přes AOS. Tyto systémy skalpují trh, dělají to rychle a dobře. Je to celé o správném programování robotů. Člověk to nestíhá lépe, než počítače. Takže – asi nejlepší řešení – investovat do některého AOS a k tomu štěstí.

Vzdělavací literatury je nepřeberné množství. Hlavně v angličtině.

Další odpovědi
xxx3

chtít zisk v řádu 200 – 300 % a přitom požadovat konzervativní investici se stabilním výnosem......já chápu, že literatury, která by slibovala něco podobného, asi není moc. Pokud však existuje, pak je to zaručeně podvod. Já bych třeba akcie nezatracoval jako cynique, nicméně bych definitivně zapomněl na „daytrading“, tam opravdu vládnou počítače. Za přečtení stojí třeba tohle http://www.fi­nez.cz/odborne-clanky/jak-investovat/kouzlo-pravidelneho-investovani/
rozhodně ale zapomeň na pravidelný stabilní zisk. Do akcií by měl člověk dát pouze takové peníze, o které si může dovolit zcela přijít.

Drap

To neumí nikdo. Je tam pořád spousta proměnných, které to mohou ovlivnit. Vždy se nedá vše odhadnout. Riziko je vždy,. Čím větší riziko, tím větší zisk a naopak. Chce to nastudovat spoustu věcí o jednotlivých komoditách, nebo fondech. Sledovat i zahraniční politiku a nejlépe se to naučíš systémem pokus – omyl