Baromut

Jak se naučit šít na stroji?

Oblečení v obchodech se mi z 90% nelíbí a tak bych si na sebe chtěla zkusit něco ušít sama. Jsem ale naprostý analfabet a střevo :D Dá se to naučit doma, nebo byste doporučili raději nějaký kurz?

Nejlepší odpověď
Dane

K šití mě přivedla moje babička, která se tomuto řemeslu věnovala od mládí. Vysvětlila mi, jak se stříhá (nejlépe je mít papírový vzor), obšívá, provádí záševky, šije zipy atp. Pak jsem zkoušela samostatně.

První dlouhé šaty jsem si ušila sama tak v 15cti letech. Použila jsem k tomu kvalitní bavlněné prostěradlo. :D Ustřihla jsem přední díl (mírný výstřih do véčka a tenké šňůrky k zavázání kolem krku) a zadní díl (který byl shodný s části od prsou dolů). Ušitý oděv jsem skroutila, svázala nití a ponořila na několik hodin do batikovací barvy v odstínu bordó.

Musím říct, že šatičky se mi moc líbily.

(Bavlnku mohu jen doporučit.:-)

Další odpovědi
gecco

Myslím, že ´umění´ šít na stroji je na krejčovině to nejmenší (to zvládám i já)…
😉
Nejdřív se musíš naučit pracovat s tkaninou – jak kterou stříhat, jak kterou šít…
Pak je potřeba umět používat střihy (opět v návaznosti na kvalitu látky)…
To šití – šicí stroj ti jen pomůže šít stehy stejnoměrně (velikost, tvar, utažení)…
😉

melanie

Prostě vem látku a šij, taky jsem to tak dělala. Začínala jsem…teda už rok začínám :D s oblečením pro panenky. Doporučuju obšlehnout nějaký techniky a střihy na internetu, koupit si nějakou knížku nebo si něco přečíst jinde, sehnat střihy, zeptat se babičky, mamky atd. Na kurz bych nechodila.

Janka Terová

Návody najdeš třeba na https://jaksit.cz/

Dane

Dnes se takovou věc zvládneš naučit sama. Nejprve zkus ušít něco jednoduchého např. retro sukni s gumičkou v pase. Na internetu najdeš články, vzory zdarma a možná i videotutoriály…