CodexCz

Jak se naucit programovat v C++??

prosím poradte

Nejlepší odpověď
anonym

Prakticky to se naučit ze dne na den nenaučíš. Já říkám že se s tím musíš narodit, stejně jako zpěv ten se taky nenaučíš.

Ale můžeš zkusit si zakoupit nějakou literaturu.

Další odpovědi
Dochy

Záleží na co to potřebuješ a jak rychle. A také jestli už programovat v něčem umíš. Pokud neumíš, začni s nějakou učebnicí pro začátečníky, pokud umíš, skoro bude stačit referenční příručka a nějaký problém, na kterém si to vyzkoušíš.
Existují i hry, které Tě C++ sice nenaučí, ale dají Ti nějaké povědomí o tom, jak to v C++ funguje (Colobot)

Python

Nemyslím si, že to co říká l564 je úplně pravda. Naučit se programovat dokáže (téměř) každý. Samozřejmě naučit se cokoliv žádá cvik. C++ je velmi striktní a silně typový jazyk a tudíž je to jazyk, který je tak nějak složitější. Pokud umíš anglicky tak ti doporučuji vyhledat nějaké internetové kurzy. Třeba na www.youtube.com určitě najdeš i kurzy s videem.

Samozřejmě však záleží na tom, do jaké hloubky se chceš jazyk naučit. Pokud potřebuješ vytvořit nějaký komplexní software v C++ tak ti nejspíš internetové kurzy stačit nebudou a měl by ses poohlédnout po nějaké knižní příručce, avšak i s tou nejspíš nebudeš schopen ze dne na den vytvořit něco komplexního.

Jak jsem už zmínil, je potřeba cvik. Několik týdnů (spíš měsíců) budeš muset studovat. Tedy za předpokladu že už máš nějaké zkušenosti s programováním.

Doporučuji vymyslet si nějaký příklad, který tě bude bavit a zkusit si ho naprogramovat. Třeba nějakou fantasy textovou hru ? ;)

Bohdanklims

Zdravím prosím nemáte někdo přehled o nových IT projektech? programuji už několik let, a chtěl bych si už konečně vyzkoušet něco nového…

Michalov

Existuje přímo agentura, která se specializuje na IT odborníky, v čem přesně vynikáte? nebo o jakou práci máte zájem?

Bohdanklims

Nevím jestli v něčem přímo vynikám, ale už dlouho pracuji jako c++ programátor, a linux administrátor.

Michalov

Z vlastních zkušeností, Vám mohu doporučit agenturu, která hledá lidi jako jste Vy, a dohazuje jim práci na externích IT projektech přímo na místu https://www.co­olpeople.cz