lolmanik CZ

jak se naučit programovat

Odpovědi
Edison

Číst a programovat. Jde o to co chceš programovat. Já si koupil za pár kaček arduino s tím, že si něco vyrobím. SW pro programování je free, vzorů, návodů i zdrojáků je plný net. Takže číst, a ač se to nezdá, začít obligátním „blikáním LEDky“.

Zvědavý

Zkus si najít nějaký dobrý kurz.

Dochy

Nejdřív se zamysli co podle tebe znamená „naučit se programovat“.
Co přesně bys chtěl dělat, čemu se věnovat? Programovat totiž můžeš:

  • jednoúčelové „hračky“
  • aplikace na PC (jednoduché hry, utility)
  • řídící systémy v automatizaci (průmyslové stroje)
  • web (?)
  • informační systém (ev. s webovým rozhraním)

a další.

Každý má naprosto jiné nároky na programování. Některé programovací přístupy jsou si podobné, jiné diametrálně odlišné (i skvělí programátoři PC aplikací pro PC mívají zpravidla dost velký problém naprogramovat stroj – kvůli naprosto odlišnému přístupu)

Podobných dotazů tu bylo víc (i lépe a konkrétněji položených). Doporučuji začít tím, že si je vyhledáš a prostuduješ. A pak zkus položit otázku lépe.