Beta2308

Jak se naučit na zeměpis?

Zitra piseme ze zemepisu a musim se naucit 83 pojmu! ŤCely tyden odpoledne jsem se ucit nemohla jelikoz jsem byla delat sve konicky (povinne). Budeme psat na slepou mapu Evropy (pohori,reky,po­loostrovy,…) vubec nevim jak se to mam rychle naucit…nekdo nejaky napad?

Nejlepší odpověď
Ušel ventil

On je povinný koníček na vyšší úrovni než škola ? Divné.

Jak se naučit rychle 83 pojmů – neustálým opakováním ,i když to asi bude otravné .

Mám dojem že by ses příště měla učit průběžně .

Další odpovědi
Rokio

Zaměř se nejprve na nejčastější místa Evropa. Nauč se od každého druhu lokality trochu – řeky, pohoří, ostrovy a poloostrovy apod. Dáme si zkus vizualizovat tu mapu.

Domca583

Být tebou tak mě vždy hodně pomáhalo si vše hezky udělat barevné.Vybarvit si mapu, napsat si kde co je, a pak se to uči skoro samo.Vždy se mi totiž při písemce vybaví ta barevná mapa a kde co leží.Zkus si to zpříjemnit udělat si čaj a pohodlné místo.A hlavně když se to budeš učit jen aby jsi se to naučila na zpamět, nic moc si nezamatuješ. Vem si že je to fajn, zkoumat kde co leží.Věř mi že až budeš starší, oceníš tyhle základní znalosti.
Hodně štěstí :)

aliendrone

Začni jedním pojmem/lokací. Přidej druhý. Opakuj a zkoušej identifikaci obou. Přidej třetí. Opakuj a zkoušej identifikovat všechny 3. Přidej čtvrtý…

OMG – když si odpustíš večerní session na FB či Messengeru s kámoškami, kde stejně řešíš (jako každý) jen kraviny, tak to prostě za hodinu a půl MUSÍŠ umět za 1 i v případě, že jsi typický „dunihlav“, pokud ti to pálí, tak MNOHEM rychleji!