michaela17

Jak se naučit mít zodpovědnost ?

Nejlepší odpověď
gecco

Vždycky si důsledky svého jednání ´vyžer´…
😉
Časem se to naučíš…

Další odpovědi
anonym

K tomu je potřeba i druhá strana.Ono je pěkné nic nedodržovat, ale aby ta druhá strana taky tvoji nezodpovědnost netolerovala.
Příklad: Řekneš že přijdeš na schůzku (domů či kamkoliv) v určitou dobu a zpozdíš se třeba o hodinu.Druhá strana by z toho měla vyvodit důsledky (čili doma trest, partner odejde ze schůzky a pro příště už nemá zájem atd.)
Zrovna tak je potřeba nést důsledky nezodpovědnosti, čili OKAMŽITÉ potrestání druhou stranou či v práci mít nad sebou meč vyhazovu či náhrady zkažené věci.

Já jsem svoji manželku takhle parkrát vytrestal…když nepřišla do 10ti minut, ujel jsem, odešel jsem sám, nepřinesl jsem požadovanou věc , protože ona třeba také nedodržela (nebyla zodpovědná ke mně) slovo.
To bylo ze začátku manželství a dneska oba fungujeme už 40 let a ona si nedovolí být nezodpovědná.

marci1

Nejdříve si musíš předem promyslet svou činnost. Nedělej věci neprakticky, nelogicky a slepě. Buď si co nejvíce vědoma svých smyslů. Nesni jen o budoucnosti. Důležité jsou každodenní návyky. Pokud jednou najdeme svou vyrovnanost, pak si ji můžeme udržet, ať se v životě děje cokoliv.
Budeme-li čelit každé situaci s bdělým vědomím, s tím, že si dokážeme představit, co vše se může stát, bude to ten nejlepší způsob, jak na sebe vzít zodpovědnost. Řekni si, přece nejsem malé dítě, dokáži se sama o sebe postarat, sama o sobě i jiných důkladně přemýšlet a chovat se zodpovědně. 🙂

gecco

…„a ona si nedovolí být nezodpovědná.“…
😉
Tak tohle jsem si nikdy nedovolil – a možná i proto su rozvedený…
Geniální…
😉