anonym :D

Jak se naučit lucidnímu snění?

Zdravím! Poradil by mi, prosím, někdo, jak se mám naučit lucidnímu snění?

Odpovědi
Disraeli

  1. Veď si zápisník snů, pravidelně si je zapisuj (i když si je třeba moc nepamatuješ nebo jsou to jen zlomky… časem se to zlepší). Tohle je základ.
  2. Dělej NĚCO přes den, co se zapíše do podvědomí a později se to přenese i do snu, kde si pak uvědomíš, že je to jen sen = a ejhle, máš lucidní sen (vědomý, ovladatelný). Například se několikrát denně zastavíš, rozhlédneš se a řekneš si, že tohle je realita (a ujistíš se, že nesníš). Pomoci může, když při tom zkontroluješ i čas nebo si zkusíš nějaký „test reality“. https://lucid­nisen.cz/test-reality/

Tyhle dva body reálně stačí, zbytek níže je jen doplňující. Výsledky nejsou hned, ale taky to není nic složitého (oproti třeba astrálnímu cestování, kde to může trvat měsíce i roky, než toho člověk dosáhne… to už záleží na víc věcech).

Pomoci může i to, že se během (REM) spánku probudíš, chvíli jsi vzhůru a pak jdeš zase spát. To pak zvyšuje šanci na luc. snění. Ale pozor, pokud to budeš dělat účelově a pravidelně, můžeš si tím nabourat spánkvý režim a budeš se takto probouzet automaticky. Navíc, aby ses účelově takto zbudila, tak to vyžaduje budík a právě „násilné“, šokové probuzení (budíkem) má často za následek to, že si nepamatujeme sny… a to zase může snižovat šanci na LD.
Šance se zvyšují taky, když pravidelně medituješ nebo se kromě o LD pokoušíš taky o astrální cestování. Dále taky „mantry, či afirmace“ před spaním (nebo i během dne). „Dnes budu vědomě snít“ nebo něco podobného. Taky binaurální rytmy, kreslení, trénink koncentrace a paměti.
Jsou i různé techniky… dohledáš na netu. Docela dobrá (co se týká metod) je i kniha od Michaela Radugy, která se zabývá, jak lucidním sněním, tak astrálním cestováním; web: https://obe4u­.com/cz/dosaze­ni-uvedomeni-behem-sneni/ kniha: https://obe4u­.com/files/ces­ty_mimo_telo.pdf

kamil.k

Kup si chytrý náramek InstaDreamer