iwetax

Jak se naučit krájet cibuli na jemno?

Vždy když jí krájím, tak se mi nějak rozpadne a pak jí dokrajuji jednotlivě,takže jsou tý cibule pořádný kusy. Nevíte, jak se naučit krájet cibuli jako kuchaři?

Nejlepší odpověď
Terryle

Kup si držák na cibuli – geniální věc. Já bez něj nedám ani ránu…
http://www.magnet-3pagen.cz/ima­ges/products/250/30183-H-00-3PI.jpg

Další odpovědi
hanulka11

jen cvik dělá mistra
ale zde můžeš proniknout do jejich tajemství je tu plno videí tak jdi do toho

http://www.go­ogle.cz/search?q=kr%C3%A­1jen%C3%AD+ci­bule&rlz=1I7AD­RA_cs&ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=ie7&re­dir_esc=&ei=U­CUcT_i5CeqD4gThk7mIDQ

iceT

Základem je opravdu ostrý nůž…

Illines

Ja se to ucila od starsiho kuchare nasledovne,cibuli jsem nedokrajovala az do sameho konce ,tim mi drzela pohromade, a pak nebyl problem ji nariznout v pulce a zacit krajet.Snad mi iwetax rozumis jak to vysvetluji.

tom004

Jestli to má být klasicky nožem,nezbývá Ti nic jiného než cvičit.Jakým nožem raději nebudu radit.Když moji známí kuchaři vidí jakým krájím já,„vzdávají“ řemeslo.Ale,výs­ledek se jim líbí.Existují všelijaké kráječe,ale není to ono.Buď je moc na jemno,nebo je stejně hrubá.Takže cvičit,cvičit­....... :))

briketka10

http://kuchynske-krajece.heure­ka.cz/kaiserhoff-krajec-na-cibuli/

měla jsem kdysi podobný komunistický kráječ, ale už se rozbil, cibuli krásně nasekal na malé kousky..

tatanka

Cibuli pochopitelně napůl, poté dle velikosti cibule zvolit i tvar a velikost nože, půlku cibule položit na prkénko bubákem od sebe a nařezávat v pravidelných proužcích. Poté cibuli otočit a postup krájení je totožný. Na slzy, utrpení a případnou krev se nehledí. Vydržet!

jaza

V domácích potřebách dostaneš za pár kaček koupit jehlové napíchávátko, má 18 jehel, nemá chybu a nemůžeš se říznout. Cibuli rozkrojíš napůl, plochou položíš na prkénko, v půli zapíchneš napíchávátko a krájíš směrem k jehlám, ne až do konce, otočíš a znovu. Hotovo.

iwetax

ten hřeben je dobrej

hanulka11

taky jsem ho kdysi měla ,ale nějak se mi neosdvěčil stojí pár korun v dom. potřebách …vyzkoušej ho