Jak se naučit intenzivně anglicky?

Učím se anglicky asi tři měsíce jako samouk. Ale stále jsem ještě na začátku, kvůli náročnému studiu na VŠ. Jinak na veletrhu práce ProfesiaDay byl jeden angličan, tak jsem se rozhodl tu svoji angličtinu potrénovat a zadařilo se. Na 80% jsem rozuměl co říká, 20% vůbec. Ještě se mám co učit. Plánuji jet příští rok do Ameriky. Předem děkuji za rady.

Jedna otázka: Není v Praze nějaký English bary, restaurace, komunity? Pro trénink angličtiny je to nejlepší.

Nejlepší odpověď
anonym

Švagr pracoval v Tatře v Kopřivnici a byl vyslán na tříměsíční intenzivní kurz angličtiny přímo do USA. Velmi si tuto výuku pochvaloval. Nutno dodat, že v té době už ale měl dobré základy. Určitě i na netu půjde najít intenzivní kurzy angličtiny. Obzvlášť v Praze. Na Moravě se daly navštěvovat i v učebnách jazyků v okresních městech. Bývalo to několik celotýdenních pobytů organizovaných lektory na rekreačních zařízeních. Za celý týden se v rámci pobytu nemluvilo jinak než anglicky. Na rychlé osvojení jazyka mi tento způsob připadá nejvhodnější.

Další odpovědi
quentos

„intenzivně se naučit“ jsem ještě neslyšel, ale pro „intenzivní učení“ je dobrá tzv. přímá metoda (direct method) – simuluje Vám rodilé prostředí a nutí Vás rychle reagovat. V Praze tuto metodu nabízejí jazykovky Empire a Einstein: http://direct-english.cz/seznam-skol/