RedHead555

Jak se naučit háčkovat dredy?

Mám jeden dred a ráda bych se naučila, jak si ho sama upravit. Koupila jsem si háček, koukala jsem se na internet a pročítala články, ale mám pocit, že pořád něco dělám špatně. Jak můžu doháčkovat dredy (odrůstající místo u hlavy i zbytek dredu)? Je více způsobů?

Odpovědi
marci1

„Háčkování slouží k opravě vylezlých vlásků z dredů. Budete potřebovat obyčejný háček z šicích potřeb za cca 10 kč.
Vezměte dred, přímo u kořene, kde je odrost, prostrčte háček a volnou rukou „užmoulejte“ vylezlé vlásky okolo, které natočíte na špičku háčku a zatáhnete dovnitř. Nikdy nemějte protahovaný pramen příliš silný, rozdělte si to. Jakmile zaháčkujete odrost, můžete se vrhnout na zbytek dredu. Abyste neustále neháčkovali jedno místo, tak prostrkujte háček šikmo ( |/| ) a háčkujte jakoby do spirály. Důležité je, nedělat moc velké rozestupy. Snažte se trefovat do dírek z kterých čouhají pramínky, aby vám nevznikala na dredech oka.“

Zdroj: http://www.dre­adsstyle.estran­ky.cz/clanky/dre­ady/pece-a-vse-kolem.html