veronika36

Jak se naučit francouzké R ?

Vybrala jsem si za volitelný jazyk francouštinu a nevím jak se naučit francouzké R. Nemáte někdo nějakou radu, jak jste se ho učili? Jak se ho, co nerzchleji a nejlépe naučit?

Nejlepší odpověď
To jsem já

Zkus říct například slovo „ryba“ s naším klasickým „r“ a uvědom si, co dělá tvůj jazyk – při vyslovení písmena „r“ se dotkne se horního patra. Pak zkus toto stejné slovo zopakovat a snaž se, aby se jazyk při vyslovování „r“ patra nedotkl. Říkej to nahlas a pořád dokola, můžeš samozřejmě přidávat další slova, ideálně nejprve česká a pak začít s francouzskými – např. „merci“.

Další odpovědi
ahold

Já na to šla pomocí kloktání. Poslouchej zvuk a vnímej co se ti děje v krku. Potom to zkoušej bez tekutin.

Bedy

Poslouchat francouzštinu a opakovat si to.
Víš jak se ráčkuje? Tak jinak prostě se učit ráčkovat, ono to nějak vypadne samo. Dá se to, neboj.

Questman

Já se to sice neučil, protože mi to šlo tak nějak samo, ale zkus se naučit chrochtat :D Pak už stačí nenasávat vzduch dovnitř ale ven a máš francouzskou výslovnost jak diplomat :DDDD PS: Bedy, vážně super nápad, učit se schválně ráčkovat :D Ono jedna věc se to naučit, druhá pak se to dlouhé roky odnaučovat ;)