Avatar uživatele
veronika36

Jak se naučit francouzké R ?

Vybrala jsem si za volitelný jazyk francouštinu a nevím jak se naučit francouzké R. Nemáte někdo nějakou radu, jak jste se ho učili? Jak se ho, co nerzchleji a nejlépe naučit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3999 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
To jsem já

Zkus říct například slovo „ryba“ s naším klasickým „r“ a uvědom si, co dělá tvůj jazyk – při vyslovení písmena „r“ se dotkne se horního patra. Pak zkus toto stejné slovo zopakovat a snaž se, aby se jazyk při vyslovování „r“ patra nedotkl. Říkej to nahlas a pořád dokola, můžeš samozřejmě přidávat další slova, ideálně nejprve česká a pak začít s francouzskými – např. „merci“.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ahold

Já na to šla pomocí kloktání. Poslouchej zvuk a vnímej co se ti děje v krku. Potom to zkoušej bez tekutin.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Bedy

Poslouchat francouzštinu a opakovat si to.
Víš jak se ráčkuje? Tak jinak prostě se učit ráčkovat, ono to nějak vypadne samo. Dá se to, neboj.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Questman

Já se to sice neučil, protože mi to šlo tak nějak samo, ale zkus se naučit chrochtat :D Pak už stačí nenasávat vzduch dovnitř ale ven a máš francouzskou výslovnost jak diplomat :DDDD PS: Bedy, vážně super nápad, učit se schválně ráčkovat :D Ono jedna věc se to naučit, druhá pak se to dlouhé roky odnaučovat ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek