lunda

jak se naučím sama dobře anglicky za krátkou dobu

Nejlepší odpověď
Natty*

Nijak! Anglicky se učím již desátým rokem (od 3 roků) a anglicky se dorozumím i domluvím bez problémů. Teď se učím ty nejrůznější časy atd… Narychlo se nenaučíš vůbec NIC!

Další odpovědi
ondra07

No, záleží na individualitě. Každopádně, nejvíc zabírají americké filmy v originále s českými titulky. Tak se naučíš správně vyslovovat a sem tam si i něco zapamatuješ. Základem jsou ovšem slovíčka, kup si slovník a uč se slovíčka, protože, bez nich to nejde.. :)

panxnotdead

filmy s titulkama + musíš někam chodit na lekce

led

Počúvať, hovoriť, čítať.
Najlepšie na učenie cudzieho jazyka je, ak môžte, pobyt v krajine s týmto jazykom, bez možnosti používania vlastného.
„Nouze donútila Dalibora housti.“ – v preklade, ak nemáte inú možnosť dorozumenia, musíte sa tú reč naučiť.

Michal Kole

To nejde ☹

jde si pouštět CD k učebnicícm pro samouky, sledovat filmy v originálním anglickém znění s titulky a snažit se postřehnout výslovnost slov a rychle si je spárovat s psanou podobou a českým významem.

gramatika je o něco jednodušší, spíš jsou problém „s 9 časy“ když četina má 3.

(předbudoucí, přemuinulý, přepřítomný, prosté, průběhové)

Angličtina má pevnou stavbu věty

Podmět, přísudek, předmět, příslovečná určení

příslovce a přídavná jmené se stupňují koncovkou nebo předponou, záleží na délce slova

Derpina

No nevím jestli je tohle zrovna krátká doba, ale mně hodně pomáhá sledování filmů v angličtině s českými titulky, dívat se na slova a překlady písniček nebo čtení nějakých jednodušších knížek v angličtině. Taky si můžeš koupit nějakou učebnici angličtiny, slovníky, pracovní sešity a sama je studovat, ale moc rychlé to asi nebude…