Gami.Pet

Jak se napíše datum?

Prosím pomohl by mi někdo? Nejedná se o úkol jen to potřebuji vědět jak napsat datum 2. září 1666.
Pamatuju si, že to bylo nějak the 2th of september nějak tak a jak se čte to th?
Moc děkuji za pomoc ;)

Nejlepší odpověď
quentos

zrovna u dvojky (dále jedničky a trojky a čísel po dvacítce končících na jedničku, dvojku a trojku) je výjimka, nebude tam th, nýbrž nd. Tedy 2nd September, („the“ a „of“ se nepíší, jen se čtou v ústní verzi, je tedy nutné je vyslovit), vyslovíme jako "the second [seknd] of September