Jak se nakládá s majetkem opatrovance po jeho úmrtí (zůstatek na vkladní knížce…)?

Nejlepší odpověď
standa

V případech, kdy nesvéprávná osoba má zákonné dědice, získají dědictví zpravidla oni…, píši zpravidla, protože konkrétní situace může vést i k jiným variantám.

Pokud osoba se zbavenou způsobilostí k právním úkonům nemá zákonné dědice, dědí veškerý její majetek stát.

Nicméně, na takto obecně položenou otázku nelze jednoznačně odpovědět, proto bude nezbytné navštívit notáře, který posoudí všechny souvislosti pro dědické řízení…

Další odpovědi
Jambalaya

Vklad na knížce se stane předmětem dědického řízení. Pokud znáte heslo, můžete peníze vybrat sám/a.
Pokud knížku nepřiznáte do dědického řízení a nemůžete ji ani vybrat, zůstanou peníze bance, pokud jí nemá v evidenci.