Zazrak

Jak se na slunce dívá jazykovědec,che­mik,sportovec,ry­bář a ekolog?

Máme vybrané slovo, které nás zajímá a máme zjistit jaký pohled na toto slovo má historik,ekolog,che­mik,přírodově­dec,fyzik,lékař a např.jazykovědec.

Nejlepší odpověď
blesk26

Slunce – pro historika to může být něco, co tu vždy bylo, k čemu se různé kultury i modlili, co uctívali.

Pro ekologa je to zdroj energie, čistota, záchrana Země.

Pro chemika je to hvězda, shluk molekul vodíku, helia a dalších prvků a plynů o obrovské hmotnosti, které v různých vrstvách hoří a předvádějí nám různé divy.

Pro přírodovědce to může být něco, co položilo základy životu samotnému, něco bez čeho by neexistovalo na Zemi nic, ba ani Země samotná, neboť každý atom, ze kterého je složena vznikl výbuchem nějaké hvězdy.

Fyzik na Slunce bude nahlížet podobně jako chemik, ovšem fyzika budou zajímat vlivy na okolní planety, sluneční vítr, gravitační pole …

Lékař … asi skrz dioptrické brýle :D … nevím,, třeba by to mohl vidět jako důležitou součást našeho bytí a zdraví, protože díky slunci se nám v těle tvoří různé vitamíny a bez něho bychom prostě nepřežili.

No a jazykovědec? To je trochu těžší … toho by mohlo třeba zajímat jaký kulturní vliv na vývoj jazyků Slunce mělo, například to, že se správně píše s velkým S značí, že pro nás něco znamená.