Jak se na slovo oheň dívá fyzik, chemik, historik, ekolog, přírodovědec a jazykovědec ?

Odpovědi
hanulka11

fyzik – Z ohně jsou hvězdy, slunce, oheň je záhadně přítomen v pazourku a křemeni

chemik -Barevné ohně a dýmy, prskající hromádky

historik -Oheň i voda jsou totiž pokládány za živly, které smývají lidské hříchy. …

ekolog -Ekologie ohně je studie o vzájemném ovlivňování živých věcí s ohněm.

přírodovědec-Za základy světa považoval zemi, vodu, vzduch a oheň, které se v různém poměru slučují …

jazykovědec-Někteří jazykovědci soudí, že toto jméno vzniklo z latinského slova ignis, což znamená „oheň“. Jiní naopak soudí, že základem je agnatus čili "urozený.....