Sanny

Jak se na sklo dívá :sklář,sklenář,che­mik,přírodově­dec,jazykovědec,kuchař,č­lověk atd????

Dostali jsme úkol zjistit,jak se na sklo dívají různí vědci nebo lidé :)Děkuji

Nejlepší odpověď
hanulka11

sklář -sklář vidí hmotu a už přemýšlí co z ní vznikne

sklenář -pro něj sklo znamená -výlohy, vitríny, akvária, zrcadla, okení tabule ..apod

chemik -pátrá o složení skla, křemenné sklo,a na použití při práci labolatorní sklo.....

přírodovědec – horniny obsahující sklo, impaktní skla

jazykovědec – Lomonosov vynalezl stroje na výrobu skleněné bižuterie a vyráběl ze skla mozaiky

kuchař -to vidí prakticky -nádobí/ mísy, sklenice , sklokeramické desky na vaření/…

člověk – ten má strach ,aby se nepořezal když sklo rozbije