Zacheus

Jak se na meziměstských linkách nakupovaly lístky v dobách autobusů RTO?

Dnes to funguje tak, že všichni nastupují předními dveřmi a prochází kolem řidiče, který jim prodává lístky. Jak se to dělalo u autobusů 706 RTO, kde byly první dveře až kus za řidičem? Museli si za ním cestující dojít? A nestávalo se při větším množství lidí, že by někdo proklouznul bez zaplacení?

Odpovědi
led

V autobuse bol okrem šoféra aj sprievodca, predával lístky a pomáhal s batožinou. Počas jazdy okrem iného počas jazdy debatoval so šoférom.

PS. ak autobus nevládal do kopca, organizoval tlačenie autobusu cestujúcimi 🙂

jáára

Byl tam „průvodčí“ měl strojek a prodával lístky.

Edison

Později si to odbavoval sám řidič:

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Odbavovac%C3%AD_st­rojek_Setright

Mc Merkurion

… vlezli jsme do dveří, a kdo neměl nějakou průkazku, přišel k řidiči, na linkách kde se dost platilo, si stoupl šofér do uličky u schodů u dveří, měl přes krk zavěšenej strojek a prodával lístky …

Zdroj: vlastní život a tehdy časté cestování …