mily

Jak se na kalkulačce značky CITIZEN SR-270II vypočítá třetí odmocnina?

Ne žadne tlačito tam neni.

Nejlepší odpověď
rynek878

zde máte návod,jak s touto kalkulačkou zacházet:
P.S.už na prvním obrázku je vidět tlačítko třetí odmocniny,nebo snad nééééééé?

Zdroj: http://docs.go­ogle.com/viewer?a=v&q=ca­che:1Veqa4u65SsJ:ww­w.xtech.cz/Fi­les/sr270.pdf+CI­TIZEN+SR-270+II&hl=cs&gl=c­z&pid=bl&srcid=AD­GEEShPJW6TPOdOJ­JgwQ1Juzjw4kI­I4ubkjP0lKWsBBZy­OjR2MPoSI0Fp1Nsxu­reR8OR69DLGa5W0fh9Hys­CLicXIyJ41bI-qIhWjesM9uwxp6xU­nIsJOsz52BrF36thFs­XnLXW9Jxe&sig=A­HIEtbSpzxEu7o­I3gwdAz8gxqGZnZQNAjQ

Další odpovědi
GangstaHelper

Tlačítko třetí odmocniny tam teda neeeevidím.

Ta se vykonává totiž tlačítkem druhé odmocniny (čili tam tlačítko nemá).

Stisknete 2nd, pak druhou odmocninu a vloží se vám třetí odmocnina. Potom stačí napsat odmocňované číslo.

Pomocí tlačítka 2nd se dostanete ke všem funkcím, které jsou natištěny nad tlačítky.

mosoj

Tlačítko třetí odmocniny přímé je tam jak vyšité. Je se třeba naučit jak se píše třetí odmocnina. To v žádném manuálu není.