summer

Jak se na hvězdy dívá :astrolog,vědec,che­mik,jazykovědec,e­kolog,fyzik ???

Máme úkol a to napsat jak se např. na hvězdy dívají určití vědci. Každý vědec se na to dívá jinak.Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Astrolog – vliv Slunce, Měsíce a ost. planet na Zemi a její obyvatele.

Chemik – prvky jejich a chemické vlastnosti

Jazykovědec – původ jednotlivých názvů, slovní druh, pravopis

Ekolog – skleníkový efekt

Fyzik – vzdálenost, prostor, čas, hmotnost, neutronové hvězdy, teorie relativity

Doplňuji:
Ještě vědec – např. objevy hvězd, jak určovat stáří.

Další odpovědi
hanulka11

astrolog-umí číst ve hvězdách, vypočte horoskop
vědec -toho např.zajímá exploze supernov, vznik černých děr…
chemik -chemické složení ve hvězdě je zastoupeno spoustou prvků.Složení hvězd se časem mění,změny probíhají hluboko pod povrchem
jazykovědec-nazývá hvězdy po svém
ekolog-jeho zajímá zda rozpad hvězd je ekologický
fyzik -představy o povaze Slunce a hvězd .Z čeho je vesmír vystaven.Elek­tromagnetické záření.

Je jasné, že každá profese má jiný pohled na určitou věc.

A nám se prostě líbí, že hvězdy prostě svítí.

dudu

Všechny úhly pohledu zde již byly vyjmenovány, chybí jen zmínka , že každý z nás určitě hledí na hvězdné nebe s úctou a v pokoře.