vip

Jak se může bránit ředitelka školy před šikanou zřizovatele?

Zřizovatel vydává nařízení a příkazy ředitelce školy, která nejsou v souladu se zákonem,nutí ředitelku školy k porušení rozpočtové kázně,neplní své povinnosti zřizovatele stanovené zákonem, neodpovídá na korespondenci ředitelky školy ani na stížnosti školské rady,informuje veřejnost nepravdivě o hospodaření školy v místním zpravodaji, šíří nepravdivé pomluvy, atd…Je ředitel/ka ponechán bez jakékoli právní ochrany a je povinen snášet ze strany zřizovatele jednání, které ji záměrně vystavuje i riziku právního postihu? Má někdo podobné zkušenosti?

Odpovědi
Paulovič

Dobrý den,

ve většině případů zřizovatelem školy bývá rada daného města, pokud by se neoprávněného dopouštění stala právě tato rada, stížnost bych zaslal na adresu starosty/ky města. Pokud je „tyran“ starosta obrátil bych se na Polici ČR. V žádném případě však neplňte dále příkazy které jsou protiprávní nebo neetické. Mohlo by to dojít i do fáze že budete trestána i vy. I za cenu toho že by jste byla odvolaná z funkce.

Přeji hodně zdaru, v případě dalších otázek se ozvěte!