Jak se může bránit občanské sdružení (fotbalový oddíl) proti obecnímu úřadu?

Obecní úřad zasahuje do pravomcí sdružení, špiní předsedu a oddíl, nepodporuje sport, podává mylné informace o činnosti oddílu,…

Odpovědi
standa

Občanské sdružení (stejně jako kterákoliv fyzická nebo právnická osoba) se může bránit způsoby, které jsou adekvátní formě ´útoku´…

Jinými slovy je nutné srozumitelně pojmenovat co se rozumí:

  • zasahováním do pravomocí sdružení
  • špiněním předsedy a oddílu
  • podáváním mylných informací

zda toto jednání má charakter protiprávního jednání, zda tímto jednání vzniká sdružení nějaká škoda, zda má toto jednání charakter pomluvy ap.

A nebo zda toto jednání lze charakterizovat ´jen´ jako tvrzení, které je sice nepříjemné, ale není postižitelné.

Doporučuji jednotlivá údajná protiprávní jednání sepsat, opatřit je důkazy a odeslat zastupitelstvu a požádat o ukončení tohoto jednání, jinak že se obrátíte na soud. Nic jiného vám nezbývá.

Ještě bych zvážil návštěvu veřejného zasedání místního zastupitelstva, kde bych výše uvedené oznámil (ale doporučuji myslet na kvalitu důkazů…, jinak to bude jen „jedna paní povídala“)