Lukas27

Jak se motivovat k tomu, abych cvičil doma?

Nejlepší odpověď
Lotr2008

Ja bych se na cvičení vykašlal, uzivej si zivota, dokud to jde. Byt obezni neni ostuda.

Další odpovědi
elkon

Je to otázka vůle. Komu o něco jde, ten to dokáže.

paul1

Já už roky cvičím doma, zvykl jsem si. Pět Tibeťanů a nějaké prostné, pár dřepů a kliků.
Chce si to určit nějakou hodinu, nejlépe ráno, či dopoledne. Celkové mi trvá cvičení cca 15 minut, takže nějak hodně času nezabere.

Disraeli

Odhodláním, disciplínou/vůlí, zvykem. Což teda nejsou motivace, ale je to pevnější, navíc při cvičení několikrát týděn neustálé po celý rok (roky) nebudeš mít vždycky motivaci, nebude se ti chtít, budeš unavený… ale o to jde, překonat se a jít, i když se ti nechce.
Jakmile už ale chvíli cvičíš, do těla se začnou vyplavovat různé látky (adrenalin, dopamin)… budeš mít lepší pocit, budeš uvolněnější a energičtější.

Začínat třeba postupně, jednodušeji, postupně to ztěžovat (po pár dnech/týdnech – co si zvykneš na tu činnost a pravidelnost).

Namotivovat se můžeš samotnými důvody – benefity, které to přináší. Zdraví (tělo i duch), síla, sebevědomí, dobrý pocit a plno dalších vedlejších,… Pomoci můžou i vzory/idoly (jakékoli), ale i příklady/videa, jak někdo posiluje – líp, když už je to někdo v kondici, kde vidíš ty výsledky. Jakmile už začneš cvičit, stane se z toho zvyk a po delší době už budeš vidět výsledky, tak nebudeš potřebovat motivaci, půjde to samo.
Říkej si, že to není jen činnost (nějaký koníček, záliba atd), ale styl života, o jeho vedení, prsotě živospráva (činnosti/aktivita, jídlo, odpočinek,..). Projdi si citáty od Xenofónta, má tam dost i o fyzické zdratnosti, síle, odhodlání, poznání sama sebe, sebekontrole, kalokagathii… může to být motivující i pomáhající k pochopení, co by se mělo dělat (nebo jaký být) a proč.

Nesnaž se mít život lehký — jako naschvál ztěžkne ti.
Všichni, ať už je jejich přirozené nadání pohotové, nebo pomalé, se musí vzdělávat a cvičit v tom, v čem chtějí vynikat.
Chceš-li být fyzicky silný, musíš si zvykat na to, jak své tělo podřídit rozumu, a musíš je otužovat námahami a potem.
V žádném jiném zápase ani činnosti na tom neproděláš, vycvičíš-li lépe své tělo. Tělo je totiž nástroj, jehož lidé užívají, ať dělají cokoli, a je velmi důležité, aby byl tento nástroj dokonale připravený, ať ho bude použito k čemukoliv. I tam, kde se zdá, že upotřebení těla je nepatrné, totiž při myšlení, i tam mnozí dělají velké chyby právě proto, že jejich tělo není zdravé. (Taky ve variantě: Muž nemá právo být amatérem v rovině fyzického tréninku. Je jeho hanbou zestárnout bez toho, aniž by poznal tu krásu a sílu, které je jeho tělo schopné).

df

To je dobrá otázka. A já bych ti na ní rád dal odpověď, která by ti pomohla. Ona motivace je celkově vzato problémem, kterému je vhodné věnovat pozornost. Nejde jen o cvičení, ale o veškerou lidskou činnost. A zároveň je potřeba soustředit svou pozornost lenivosti. Ta je úhlavním nepřítelem lidského konání a opakem motivace.

xiperio

Koupit si mega drahé gatě, aspoň o 3 čísla menší.
A pak vám bude líto vyhozených peněz a bude vás to motivovat.

Kelt

Záleží na tom, jaký jsi člověk. Tedy jestli děláš něco pro určitý výsledek nebo pro to, abys ten výsledek neměl. Tedy je třeba si říct, že budu cvičit proto, abych vypadal dobře a nebo když nebudu cvičit, tak budu tlustý a to nechci. K tomu se musíš donutit sám, nebo motivovat. Musí tě to bavit a uspokojovat. Takže si to třeba zapisuj, měř se a pozoruj výsledky. Pokud nakoupíš vybavení, činky, a nebudeš nic dělat , jsou to vyhozené peníze. Když budeš cvičit jen s vlastním tělem, tak za nějaký čas uvidíš výsledky.

cappuccino

Cviceni doma je hlavne pro lidi se silnou vuli. Ti linejsi by se meli prihlasit do nejakeho kurzu a chodit pravidelne tam.