Madeleine

Jak se mohu stát sekretářkou?

Ahoj, měla bych dotaz na téma: Jak se mohu stát sekretářkou? Jsem sice už na střední škole, jako aranžérka, ale jsem tam, protože by mě s mím průměrem ze základky jinam nevzali..nicméně bych chtěla skusit další pokus a poradit, na kterou jít školu? Děkuji :)

Nejlepší odpověď
Mapel

Lucijej napsala prakticky všechno:

  • organizační talent
  • jazykové znalosti
  • prezentační programy na počítači
  • psaní na počítači
  • naše dělá i personalistiku
  • základní znalosti Zákoníku práce – pracovní smlouvy
  • základy účetnictví – základní účetní doklady

Další odpovědi
Lucijej

Na to by byla dobrá ochodka nebo případně jazykovka.
Sekretářky potřebují ovládat MS offisy – word, excel, případně databázové programy, ale to záleží, kde tu sekretářku budeš dělat. Potom taky je potřeba psát na počítači pokudmožno všemi deseti, ovládat 1 – 2 cizí jazyky. Potom by se hodilo ovládat třeba aspoň základy účetnictví.

anonym

Musíš uplavat 50m pod vodou.