LucieF-M

Jak se mohu bránit proti nepravdivým referencím od bývalého zaměstnavatele?

Dekuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Obecné řešení není.
Můžeš o reference požádat i bývalé spolupracovníky.
A můžeš také podat trestní oznámení (pomluva…) a nebo občanskoprávní žalobu.
___
Pokud tě to poškozuje ´mírně´, vykašli se na to.
Pokud ale vnímáš poškozování jako závažné, seber co nejvíce důkazů (ideálně písemných) a navštiv právníka, poradí ti, co v konkrétním případě můžeš dělat.

Další odpovědi
arygnoc

vprvom rade si položte správne otázky vy sama:

prečo tak urobil?
Poškodila som ho nejako, pohádala sa, odišla napriek, alebo nekorektne?
Zamyslite sa, kde boli problémy, lebo tie sa môžu opakovať i na ďalšom pracovisku.

osobne si nemyslím, že by mal zamestnávateľ osobný záujem poškodiť vám – buď píše pravdu (ale vy to vnímate inak) – alebo sa jedná o vysporiadanie konfliktu, do ktorého ste sa s ním dostala (nie je to síce fér riešenie, ale to je to najmenšie, ako vám môže ublížiť).

uvedomte si, že nie nadarmo sa hovorí: niet dymu bez ohníčka.

takže asi to nebude také čierno-biele, chyba sa stala asi aj na vašej strane, poučte sa z toho.

v ďalšom zamestnaní proste doporučenie nepredložte a rozumne vysvetlite, prečo ho nemá te, resp. ho nechcete ako referenciu. a dobre si to premyslite.

:-Q