Petr Peny

jak se mohli objevit červi v koření chilli?

Nejlepší odpověď
da ny

Snadno.
Larvy much a molů, se dostanou všude. V koření, bylinách, mouce, sušených plodech aj.
Vylíhnou se/najdou si cestu i do zdánlivě bezpečného, vakuově uzavřeného,
zakoupeného sáčku. Mohly být již v zakoupeném koření a čekali na svůj čas.
V koření (v pepři) staršího data může být i salmonela. Při tepelné
úpravě takového koření nic nehrozí.

Já se divím, že Vy se divíte :). Naše ročníky, děti léta získávaly praktické informace
v rodině (rodiče, prarodiče, tety aj.) a též ve škole.
https://www.wi­kihow.cz/Jak-se-zbavit-%C4%8Derv%C5%AF

Další odpovědi
Midoc

Mohou to být larvy potravinových molů ( zavíječe moučného), nebo zavíječe paprikového. Do koření se mohli dostat otevřeným sáčkem, nebo se prokousali přes obal. Mohla tam být vajíčka škůdce v koření ještě před zabalením.