Kryšpín

Jak se mladší Romové chovají k rodičům a prarodičům?

Ponechme stranou rumunské nájezdy, kapsářky, nemakančeky, jejich kulturu vztah k čistotě apod. ale také jak je zvykem u bělokožců odkládají seniory do LDN, domov důchodců čekají na jejich důchod a lapnou jej pro svoji potřebu / s ohledem na kariéru, dovolené, krásné auto i satelitní paláce / příp. syn zabije matk,u aby měl na bobule, dcerka napadne otce, vnuk oškube babičku atd.

Nejlepší odpověď
Drap

Romové odjakživa ctí rodinnou hiearchii a projevují patřičnou úctu všem starším v rodině a v komunitě vůbec

Další odpovědi
Edison

Velmi uctivě.

zbyndo

Prečo rómovia?Je jedno, či je biely, čierny,indián alebo cigáň, správa sa tak, aký má doma vzor.Keď debili narobia deti,a tie deti zas deti, celé generácie zdedia inteligenciu,a správanie sa v rodine i v spoločnosti podľa toho

zjentek

Nojono… čím chytřejší, tím vyčůranější platí. A proto romové pečují o blízké až do smrti. A pozor- často s láskou!

Zbyndo: „Keď debili narobia deti,a tie deti zas deti, celé generácie zdedia inteligenciu,a správanie sa v rodine i v spoločnosti podľa toho.“ Jenže nakonec se takový cikán ke své krvi chová přívětivěji, nežli spousta bledých osobností, včetně společenského života, viz… nechci jmenovat, prolítni si českým tiskem a tyto osobnosti nelze tak lehce nálepkovat coby „debili“. A to je TEN problém.

zjentek

„Debili“ jsou v kontextu jen chudí a chudáci. Když týrá osobnost, je to VÝCHOVA. Když chlastá osobnost, je to VIRÓZA. Když osobnost odloží předka do DD or LDN, je to NUTNOST.