mosoj

Jak se měří pružnost a v jakých jednotkách?

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží na tom jakou pružnost a čeho chceš měřit. Třeba pružnost úpletu se měří pravítkem a vyjadřuje se v procentech.
Pokud jsi měl na mysli pevné materiály, jako je dřevo, kovy, beton, popřípadě plasty, tak tam se využívá Hookuv zákon. . Tam se měří třeba pružnost v tahu, v tlaku, v ohybu, ve smyku, v krutu, popřípadě objemová pružnost. Na měření se využívá celá řada přístrojů.
Snad ti to bude vzhledem ke značné nepřesnosti otázky stačit.

Další odpovědi
magorvkleci

Pružnost se měří záznamem napětí a jemu příslušné deformace materiálu v pružné oblasti (kdy je deformace vratná). Výsledkem měření modul pružnosti v pascalech (Pa = N/m2).

mosoj

Ne, takováto odpověď mně určitě nestačí.
Pane Drap. Rád vyčítáte že si někde něco přečtu a pak se ptám. Ano mám k tomu svoje důvody a tomuto serveru to na škodu není.
Horší je, když si nic nepřečtete a odpovídáte. Jednak nemáte pravdu a jednak neodpovídáte na otázku. Že vás profláknutý uživatel podpoří to také není nicnového a překvapivého.

Doporučuji si prostudovat co vyjadřuje modul pružnosti!!!! a je jedno jestli je to u svetru nebo betonu.

gagaga

vy jste se nam mosoji nak rozhorcil :)
ja boduji ale nicky, tak jsem obodovala rovnou oba dva:)
proflaknuta -iv-

mosoj

Iv. Otázkou zůstává jestli je to k nějakému prospěchu.
Jste inteligentní žena a zajisté vám neuniká co za ptákoviny se zde zcela záměrně probírá.

gagaga

kdyby to slo, tak Vam sem dam do diskuze nominaci, za tu inteligentni zenu :)
ja si to asi vytisknu ..me je 52, al jeste mi to nikdo nikdy nerekl :(
ja uz sem chodim jen kvuli te nasi an.
ja nechci nikdy zapomenout, jak ji nas obvodak Dr. chtel dat do sveraci kazajky..jak ji porad nekdo napominal..upo­zornoval..zaka­zoval..vycital­..vyhrozoval.­.vydiral..pri­kazoval..
ja uz tohle nesnesla na zakladce
a ona uz tady dala ..ja nevim kolik..jestli tisice nebo stovky otazek a nikdy se o hrnicek nesoutezilo..
tak ani neverim, ze by to byla ted jeji motivace..a dokonce verim, ze kdybych ji o nej napsala, tak mi ho posle
ja bych ji osobne prala, aby ziskala vsech 20 :))
to bych si pak o jeden napsala .hihi
od ledna si budu dela rybarskej listek, tak by se mi hodil
mejte se hezky, budte zdrav a zase nekdy v diskuzi ahojte

  • iv-

p.s. byla jsem asi pred mesicem u Vas na fotbale..hrali proti M.T

gagaga

mam tam synovce..jsem chtela dopsat

Drap

Pružnost uvedeného úpletu jsem mnohokrát měřil a běžně zavedená praxe je jak jsem uvedl.