Avatar uživatele
mosoj

Jak se měří pružnost a v jakých jednotkách?

Upravil/a: annas

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, briketka10, gagaga před 2349 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Záleží na tom jakou pružnost a čeho chceš měřit. Třeba pružnost úpletu se měří pravítkem a vyjadřuje se v procentech.
Pokud jsi měl na mysli pevné materiály, jako je dřevo, kovy, beton, popřípadě plasty, tak tam se využívá Hookuv zákon. . Tam se měří třeba pružnost v tahu, v tlaku, v ohybu, ve smyku, v krutu, popřípadě objemová pružnost. Na měření se využívá celá řada přístrojů.
Snad ti to bude vzhledem ke značné nepřesnosti otázky stačit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
magorvkleci

Pružnost se měří záznamem napětí a jemu příslušné deformace materiálu v pružné oblasti (kdy je deformace vratná). Výsledkem měření modul pružnosti v pascalech (Pa = N/m2).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

Ne, takováto odpověď mně určitě nestačí.
Pane Drap. Rád vyčítáte že si někde něco přečtu a pak se ptám. Ano mám k tomu svoje důvody a tomuto serveru to na škodu není.
Horší je, když si nic nepřečtete a odpovídáte. Jednak nemáte pravdu a jednak neodpovídáte na otázku. Že vás profláknutý uživatel podpoří to také není nicnového a překvapivého.

Doporučuji si prostudovat co vyjadřuje modul pružnosti!!!! a je jedno jestli je to u svetru nebo betonu.

před 2349 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

vy jste se nam mosoji nak rozhorcil :)
ja boduji ale nicky, tak jsem obodovala rovnou oba dva:)
proflaknuta -iv-

před 2348 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Iv. Otázkou zůstává jestli je to k nějakému prospěchu.
Jste inteligentní žena a zajisté vám neuniká co za ptákoviny se zde zcela záměrně probírá.

před 2348 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

kdyby to slo, tak Vam sem dam do diskuze nominaci, za tu inteligentni zenu :)
ja si to asi vytisknu ..me je 52, al jeste mi to nikdo nikdy nerekl :(
ja uz sem chodim jen kvuli te nasi an.
ja nechci nikdy zapomenout, jak ji nas obvodak Dr. chtel dat do sveraci kazajky..jak ji porad nekdo napominal..upo­zornoval..zaka­zoval..vycital­..vyhrozoval.­.vydiral..pri­kazoval..
ja uz tohle nesnesla na zakladce
a ona uz tady dala ..ja nevim kolik..jestli tisice nebo stovky otazek a nikdy se o hrnicek nesoutezilo..
tak ani neverim, ze by to byla ted jeji motivace..a dokonce verim, ze kdybych ji o nej napsala, tak mi ho posle
ja bych ji osobne prala, aby ziskala vsech 20 :))
to bych si pak o jeden napsala .hihi
od ledna si budu dela rybarskej listek, tak by se mi hodil
mejte se hezky, budte zdrav a zase nekdy v diskuzi ahojte

  • iv-

p.s. byla jsem asi pred mesicem u Vas na fotbale..hrali proti M.T

před 2348 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

mam tam synovce..jsem chtela dopsat

před 2348 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

Pružnost uvedeného úpletu jsem mnohokrát měřil a běžně zavedená praxe je jak jsem uvedl.

před 2349 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek