zjentek

Jak se měří povrchové napětí kapalin a jak prášků, jako např, skořice, kakao a mouka?

Odpovědi
Emefej

U kapalin se měří stalagmometrem. U prášků se povrchové napětí nevyskytuje a tudíž se neměří.

Kelt

U kapalin je několik metod měření povrchového napětí. Lze vyhledat. U práškovýh materiálu lze změřit povrch, aktivní povrch – například absobcí plynů na povrchu a pod. Rozdrcením materiálu na menší částice se zvětšuje povrch, ale v materiálu mohou být pory, dutiny a pod, které mohou způsobovat určitou reakci s kapalinou.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.