ahold

Jak se měří délka kroku?

Od paty 1.nohy ke špičce 2.nohy, nebo od špičky 1.nohy ke špičce 2.nohy?

V prvním případě by se do délky ( od špičky ke špičce započítávala i délka chodidla).

Nejlepší odpověď
brillant

Délka kroku je vzdálenost od špičky jednoho chodidla ke špičce druhého chodidla. Doporučuje se ujít 10 kroků, změřit vzdálenost a získaný údaj vydělit 10. Příklad – 10 kroků = 5,5 m (celková vzdálenost)/10 = 0,55 m (55 cm).
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Krokoměr

Další odpovědi
Drap

Je jedno, jestli měříš od konce paty po konec druhé paty, nebo měříš od špičky ke špičce. Ve výpočtech se počítá s průměrnou délkou kroku při pochodu a podobně 75cm

Kepler

Podle platné směrnice EU se musí udělat 1174 kroků se současným měřením vzdálenosti policejním kolovým měřidlem, třídy alespoň „stanovené měřidlo“. Naměřená vzdálenost se dělí 1174 a zaokrouhluje se dolů.

Mc Merkurion

… průměrná délka vojenského kroku je 75cm a ve stavebnictví se používá 63cm …