Kryšpín

Jak se mění pH krve?

Mému příbuznému (60 let) bylo naměřeno pH krve 7,30, lékař sdělil, že je to v normě, jak se to mění, věkem, stravou, léky a.p., má to vliv na zdraví, nebo je to šumafuk?

Nejlepší odpověď
annas

U krve se pH mění např. v souvislosti se stravou a dalšími faktory, kterou jsou vedeny níž.

„Kyselost a její opak – zásaditost se udává v hodnotách pH (zkratka od "potential of Hydrogen“ = množství volných iontů vodíku H+). Udává se ve stupnici od 0 do 14. Neutrální je například čistá voda. Její pH má hodnotu 7 a to je hodnota i všech ostatních pH neutrálních roztoků. Má-li roztok hodnotu nad 7, znamená to, že je zásaditý (převažují v něm zásadité látky). Při pH pod 7 jde o roztok kyselý a to znamená, že převažují v něm kyselé látky.

Vnitřní prostředí těla by mělo mít charakter mírně zásaditý. Nejenom chybné návyky ve stravování vedou k tomu, že podíl zásaditosti v lidských tělech neustále klesá. Vyrovnaný poměr mezi kyselými a zásaditými látkami přitom tvoří jednu ze základních podmínek dobrého zdraví.

Čím ovlivňujeme kyselost?

  1. Především naší stravou, přičemž máme nerovnoměrný poměr spotřebovávaných potravin kyselinotvorných a zásadotvorných. Úmyslně se píše „kyselinotvorné“ a „zásadotvorné“ a nikoliv kyselé či zásadité, protože samotná chuť potraviny není rozhodující. Pro příklad – citron chutná kysele a přesto je to potravina, která tělu pomáhá udržet zásaditější (zdravější) vnitřní prostředí, tedy citron je zásadotvorný.
  2. Nejnebezpečnější kyselinotvorné potraviny jsou pro člověka maso, cukr a alkohol
  3. Duševním napětím
  4. Nedostatečným dýcháním"

Nemoci z překyselení
Jak nás zvýšená kyselost poškozuje a pomalu zabíjí?
Jak si zkontrolovat stav případného překyselení těla?

atd.

Více zde: http://www.uspesna-lecba.cz/preky­selene-telo-koledujete-si-o-vaznou-nemoc/

http://www.vi­talia.cz/clan­ky/prekyseleni-organismu/

Kryšpín

Annas, děkuji za vysvětlení

cynique

Teorie „o kyselinotvorných a zásadotvorných potravinách“ je čirý nesmysl a šarlatánství.

quentos

Vy to s těmi otazníky děláte naschvál?

annas

Ad quentos,

vypadá to tak.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/motorova-nafta-bod-vzplanuti