MonkeyKing

Jak se média dozvídají o věcech, které se dějí ve světě?

Kdybych jim napsal třeba, že pořádám nějakou hostinu a ať udělaj o tom reportáž – udělali by to?

Vim, trapnej příklad, leda pro tv Nova, ale funguje to tak.
Jak se dozvídají o věcech z cizích zemí? Berou si to od jiných medií?

Odpovědi
setapouch

Přebírají to z tiskových agentur (u nás např. ČTK – www.ctk.cz), přebírají od jiných zpravodajských médií nebo z tiskových zpráv zajímavých firem atp.
Doplňuji:
Na sledování se používá např. RSS a další nástroje pro monitoring periodik (např. podle klíčových slov).

Banán88

… vsude jsou zvedi.. to si pamatuj ;) I tady !!!

Stingo

Taky existuji zahranicni zpravodajove, treba Tomas Etzler. Dela pro CNN i pro Ceskou televizi.