maschin

Jak se v 19. století manipulovalo s býky?

Nerozumím, jak sedláci manipulovali s býky v dobách minulých, kdy technika byla ještě primitivní. To se asi sešla celá vesnice a půlka chlapů při tom zařvala, ne? Nedovedu si to ani trochu představit.

Odpovědi
dubraro

Ještě ve věku telecím dostal býk železný kruh, protažený chřípím. Za ten se vodil a uvazoval. Kromě toho, býci užitkových plemen nejsou tak agresivní jako ti, kteří jsou chováni pro býčí zápasy.

Mc Merkurion

… tak jako dneska … copak si myslíš, že je tam u nich nějakej robot, vše rúčo …

quentos

„… půlka chlapů při tom zařvala ne?“ – Proč by u toho měli řvát „ne“?
Bez čárky to nedává smysl.