Jak se mám zbavit výpadků při mluvení?

Když mluvím třeba s kamarádkou, tak jí něco vyprávím, a pak začnu myslet na něco jiného a pak mám uplný výpadek co jsem chtěla říct. Nemůžu si vůbec vzpomenout, a dělá mi to velký problém. Nevíte co mám dělat, abych neměla výpadky? Třeba jenom když o něčem mluvím a pak třeba jen pozdravím nějakého člověka, tak pak mám problém se zase vrátit do konverzace a navázat, co jsem říkala.

Nejlepší odpověď
ivzez

Trénuj soustředění a paměť.

Další odpovědi
ptáč

Používat slovní vatu. Příklad je zde: http://www.ma­xim.cz/cirkus-maximus/vedeli-jste-ze/slovni-pristylka-8-druhu-recove-prazdnoty-kterou-si-obcas-pomaha-kazdy

Kelt

Vždy se soustředíš na jednu věc, v tomto případě mluvení a ostatní vnímáš podvědomě. Tedy s někým mluvíš a soustředíš se na to, co chceš dotyčnému sdělit. Pokud ale soustředíš pozornost na něco jiného, může se to stát. Je dobré, že to víš, měla bys s tím něco dělat. On nikdo není dokonalý, tak se ti to asi hned nepodaří. Měla by ses snažit objevit příčinu, proč se to děje. Následek je to, že máš výpadek. Někteří lidé používají ve větě stále stejná slova _prostě, normálně a jiné, někteří vole a pod. A co dělat? Možností je určitě mnoho. Cvičení koncentrace, rétoriky, nebo se můžeš zeptat " O čem jsme mluvili?" nebo nějak podobně. Protože , když si chceš na něco vzpomenout, tak si zrovna nevzpomeneš. Čím více se snažíš, tím je to horší. Je třeba se uvolnit. Uvolni se, zavři oči, uvolni svaly a ptej se sama sebe. Co by se stalo, kdybych mluvila vždy dokonale, bez výpadků jako každý jiný?. Jak bych se cítila a co mi v tom brání abych se tak cítila?
V úvahu je třeba vzít i to, zda se ti stává často, při jakých příležitostech vždy a při kterých nikdy, zda jsi neutrpěla šok, úraz, něco co je v tobě hluboce zakořeněné a v těchto situacích tě to ovlivňuje.

marci1

Ve zdroji je „Cvičebnice koncentrace“. Vyzkoušej si různá cvičení a uvidíš, jak na tom jsi se soustředěním a koncentrací. A pak nezbývá, než trénovat. 🙂

Zdroj: http://www.fi­losofie-uspechu.cz/wp-content/upload­s/2012/09/cvi­cebnice_koncen­trace.pdf