misadole

jak se mám zbavit akné?

ahoj potřebuji pomoct mám akné a to opravdu dost a to i když si večer meju pleť předem děkuji

Nejlepší odpověď
panenka

Zbavit se akné je často obtížné, ale jistá pomoc se vždy najde. Nejdůležitější při léčbě akné je zbavit se zátek, které ucpávají mazové žlázy, aby se nahromaděný maz mohl dostat na povrch pokožky a nezanítil se. K tomu se nejlépe hodí různé peelingové přípravky, ale musí být bezmýdlové, protože mýdlo vysušuje pokožku. Tělo je po omytí mýdlem nuceno pokožku znovu promazat a ještě více zvýší produkci mazu.
Mazové žlázy, které jsou zanícené, je dále potřeba vydezinfikovat. K tomu se velmi účinně používá gel s Tea Tree olejem z australského čajovníku. Tea Tree oil má velmi silné antiseptické účinky a spolehlivě zabraňuje množení nežádoucích mikroorganismů, které se podílejí na vzniku akné a které jsou v zaníceném mazu obsaženy. Jemné složení Tea Tree oil gelu na léčbu akné, bez obsahu mýdla, minimalizuje podráždění pokožky. Extrakt heřmánku, obsažený v gelu, pomáhá zklidňovat zanícenou pleť a zmírňuje záněty. Gel je velice vhodný pro jemné denní čištění pleti. Měl by být na čištění postižené pokožky používán vždy ráno a večer.
Nejlepších výsledků při léčbě akné dosáhnete současným používáním Tea Tree oil krému na akné, který po vyčištění pokožky gelem, nanesete již pouze na zanícená místa. Přídavek malého množství kafru v krému, zároveň pomáhá ochladit pokožku a redukuje svědění.

Našla jsem také že už se na tuto otázku zde odpovídalo tak se podívej do odkazu zde
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-rychle-zbavit-akne

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-na-akne

Zdroj: http://www.sol­najeskyneletna­ny.cz/novinky/lec­ba-akne-aneb-jak-se-zbavit-akne/

Další odpovědi
stana73

Mojí dceři předepsala doktorka Zineryt,jsou to antibiotika,platily jsme asi 150,–kč a nanáší se 2× denně.Taky jsme zkoušely různé přípravky,ať z drogerie,nebo lékárny,dokonce ani ty z reklam nepomáhají.Opravdu je lepší odborná léčba,protože tak mladé pleti to může dost uškodit a vznikají i jizvičky

BEAES

babsi sice doporučuje krém, já bych doporučila spíše gel, krémem se pleť výrazně promasí a tím už tak problematickou pleť zatížíte. kdo by vám opravdu pomohl je kosmetičky-chce to odborné čištění, nevěřte tomu, že vám pomůžou vodičky a jiné propagované výrobky. Prostě je to v pubertě normální, je to vlivem hormonů a moc s tím sama nezmůžete.

Babsi

Nikdy jsem akné nikdy neměla a nikdy jsem tím netrpěla, tak mi mamka říkala, že je na to dobrá pleťová maska z kvasnic. Normálně se smíchají kvasnice s tvarohem nebo medem a pak se naplácají na obličej a je to.
Samozřejmostí je čištění a dobrý krém.

ReHu

Pouhé večerní mytí pleti nestačí.
A krém, jak píše beaes, pleť nepromastí, pokud je to správný krém.
Je potřeba pleť čistit min ráno a večer. Nejlépe přípravky na mastnou pleť. Ty pleť nemastí.
Jsou potřeba 3 základní kroky.
Vyčistit – tonizovat – ošetřit/vyživit.

Máme dobré zkušenosti s Artistry – zelenou řadou.

vera17

pardon konopná

vera17

ahoj já měla taky silné akné teď už mi to pomalu myzí.zkus přípravky od Aknea je to kopná vodička která zabírá už popár použití a je i maska a mastička sece s těma dvěma to nemám vyzkoušené ale vodičku doporučuji opravdu zabírá a není zas tak drahá stojí kolem 200 kč