kiky

Jak se mám zavděčit?

Ahoj jsem z dvojčat ale celkem z 5 dětí.No tak vím že to mám mamka měla nebo má těžký.Každou sobotu a pátek jak hned vstanu tak uklízím vše s čím chtěla mamka pomoct.Učím se každý den aby mi to šlo ve škole abych měla jen jedničky a dvojky a aby byla mamka ráda že mi to všechno jde ,snažím se být na mamku nejmilejší nejhodnejší jak to jde.....nedělala sem mamce nikdy žádné problémi jen ted nějakou dobu hrozně málo jim protože mám hrůzu s tloustnutí.No a dneska jak mamka byla v kuchyni a zrovna s mojí sestrou kuchtila tak jí řekla že bůh ji dal mě jako trest že mě nikdy nemělůa porodit a že to byla chyba???!!!!Proč to byla chyba?Nikdy jsem ji nic neudělala akorát ted mám nejspíš pubertu a procházím kryzí a ona řekne tohle.....Co mám eště dělat aby byla ráda za to že jsem na světě?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Je možné, že jsi to jen špatně pochopila a slyšela jsi co jsi slyšet neměla. Ale i přesto bych zašel za mámou a zeptal se jí na to, jak to vlastně myslela, to co jsi slyšela.
Hlavně se o tom s mámou bavit a ne uzavírat se do sebe a dělat si nějaké výčitky.
Že jsi na světě to opravdu buď ráda, jelikož je to dar, který ti tví rodiče dali.
Hlavně o tom mluv, vyříkej si to s mámou.

Další odpovědi
anonym

milá Kiky už podle toho jak píšeš řekla bych že jsi hodné dítko a nic špatného neděláš,ale někdy se můžeme snažit jak chceme a přesto se nezavděčíme,neřekla bych že chyba bude v tobě,jediné řešení je si s maminkou promluvit,zeptat se jí v čem děláš chybu,jak jí nejlíp pomoct a říct jí že jí máš moc ráda

Mili @

Taky bych si s mamkou promluvila,když budeš jen tak přemýšlet nad tím, co řekla, k ničemu to nepovede…
A řekni mamce, že jí MÁŠ RÁDA!!!!!

hanulka11

Myslím,že měla maminka ten den zrovna hodně nějakých starostí a tio mnohdy ulítnou slova ,která bychom rádi vzali zpět ale nejde to.Zvlášť když jsi to zaslechla. Jak radí ti přede mnou- popovídej si s maminkou co ji trápí a proč to vyslovila, jistě si to vyříkáte a porozumíte si je vidět že jsi rozumné a vnímavé děvče. Držím ti palce.

hanjimka

Taky radím-promluvit si s mamkou.Já to nikdy neudělala,trápila se a teď už je pozdě.

aramah

V životě se mi nestalo něco takového, matka ať má starosti, nebo ne, neměla by nic takového říct.Kiky ty si z toho nic nedělej a jak radí ostatní zeptej se mamky.

Fred

Lide casteji mluvi podle sve nalady nez podle toho, jaka je opravdu skutecnost. Mnohdy nam nekdo rekne neco neprijemneho jen proto, ze ma spatnou naladu, je unaveny a tak podobne. Jindy zas nekdo rozdava chvalu, protoze ma dobrou naladu a cely den se mu dari. Nikdo by si nemel brat prilis osobne, co druzi rikaji. Zamyslet se nad tim, to ano, ale nikdy nema smysl se k tomu stale vracet a trapit se tim. Casto nam v hlave zustanou slova, o kterych druhy uz dalsi den nevi, ze je pronesl.
Netrap se. V zivote se setkas s tolika nespravedlnostma, ze nema smysl nest vsechno tak tezce. To, co mamka pronesla, by asi nikdo nepovazoval za moudre. Byla to chyba. Ty jiste take delas nejake chyby. Tak jako kazdy. Ale pokud se svedomite snazis ze svych chyb ucit, pokud pomahas svym blizkym a i to, co te doma trapi vezmes jako zkusenost, pak jsi lepsi nez ostatni a tudiz nemusis mit vycitky. Snazime-li se byt dobrymi lidmi, mame pravo byt stastni a nemit zadne vycitky.

Ale rada, aby sis s mamkou promluvila je dobra. Treba to pomuze. Bud ale naprosto otevrena a vsechno vysvetli. V klidu si sednete a promluvte si 😉