katka92

Jak se mám zachovat při rozhodnutí soudu o zaplacení dluhu, který jsem nezpůsobila já,ale vlastní otec?

Dobrý den, potřebuji poradit. Asi před dvěma lety mi vlastní otec daroval byt. Darovací smlouvy vyhovovila naše právní zástupkyně a vše bylo v pořádku, já byt asi po měsíci prodala a to byla moje největší chyba. Za pár týdnů se otec rozvedl s mou matkou, nevím zda se nechtěl dělit, nebo zda mi byt chtěl opravdu darovat, protože jak tvrdil byl nemocen, nevím. Já byla v tě době tři měsíce po porodu našeho třetího dítětě a nepovažovala jsem za nutně zkoumat, co ho vede k tomu, že mi daruje byt. Před tím dal měmu bratrovi chalupu, tak jsem si myslela, že chce urovnat své záležitosti. Jaké bylo moje překvapení, když se mi za dva roky ozvala jedna společnost, která mě žaluje a chce po mě 1,5 milionu jako náhradu za tento byt, protože otec po několika měsících vyhlásil insolvenci a jak víme co od insolvence po 3 roky zpět darujete osobě blízké, je špatně. Ale také existuje doplněk v zákoně, že pokud prokážu, že jsem nevěděla o jeho finanční situaci, je jistá šance. Soud už probšhl, n¨bohužel pan soudce na tento doplněk nebral vůbec ohled, co víc, ani mě navyslechl a prakticky podle mého byl už dopředu rozhodnut jak tento případ rozsoudí. Nevím co mám děla, budu sse odvolávat a doufat, že budu mít štěstí. Dokonce jsem na vlastního otce podla žádost o přezkoumání na policii, čekám na jají vyjádření. To samé řeší i můj bratr s chalupou. Jinak nevím co s námi bude, jsem a rodičovské dovolení, mám tři děti, dvě studují střední školu a malému jsou 2,5. Peníze jsem použila na vyrovnání některých pohledávek otce, většinou od jeho známých, takže jsem je ani neužila. Lidé totiž začli chodit za mou matkou, že jim otec dluží, tak jsem se jí snažila pomoci.Pokud odvolací soud rozhodne v můj neprospěch a já je přesto budu muset vrátit, je to pro mě likvidace, protože mým jediným majetkem je domek, kde bydlíme a nemáme kam jít. Poradí mi prosím někdo, jak to řešit? Děkuji

Nejlepší odpověď
huxa

rozhodně se odvolat a jestli ani poté to neprojde, odvolat se znova. U soudu řekněte, že jste z těch peněz již splácela jeho dluh a nemáte je.

Další odpovědi
zzzzz

Vezměte si hodně dobrého právníka, odvolejte se, pro jistotu Váš domek přepište na někoho jiného, ale někoho, kdo Vás o něj nepřipraví. Po odvolacím soudu, nabývá rozsudek právní moci, ale je tam možnost dovolání, to ovšem právní moc nebrzdí. Proto radím, ať ten domek přepíšete, mohl by se Vám na něj hned vrhnout exekutor.
Doplňuji:
Zkuste se ještě obrátit na ombudsmana. Je to vážně úplně šílená situace. Budu Vám držet palce.

mosoj

Máte na krku ještě jeden problém. Pokud jste po měsíci prodala byt a nezdanila přijem, máte na krku ještě berňák.