Viktor xD

Jak se mám zachovat ?

Zdravím začnu úplně od začátku.Mám 20 let a teď v září jsem úspěšně dokončil střední s maturitou(e­lektrotechnik). Během mého studia jsem měl praxi v jedné firmě, která mě nebavila a po škole jsem chtěl odjet do Nizozemska za prací, jelikož tam mám člena rodiny a už jsem tam byl i na brigádě o prázdninách. Jenomže stalo se to, že mě na firmě ze školy již nechtěli (ne mou vinou) a tak mě škola dala do jedné jiné také nejmenované firmy.. Menší pohovor se šéfem proběhl fajn. Sdělil mi, že by se mnou počítal i po škole(místo jednoho zaměstnance tam,ale že ta práce obnáší ježdění po celé ČR),tak jsem si řekl, že to zní dobře,ale že uvidím jaká ta práce bude. Ze školy jsem tam chodil 2× za dva týdny a trávil jsem čas jen na firmě,kde jsem byl spokojen,tak si říkám, že můžu zkusit pracovat tady v Česku a že kdyžtak pojedu do toho Nizozemska. Čas plynul a já nedal maturitu na první pokus, takže nadešla konverzace se šéfem ve které jsme se domluvili, že mi dá čas o prázdninách se učit a poté se domluvíme jak dál.. Poté co jsem si již přišel vcelku naučen jsem zavolal šéfovi, že bych chtěl nějakou brigádu prozatím než údělám maturitu. Dne 20.8 jsem podepsal DOPP na dobu neurčitou. Zkoušky jsem na začátku září úspěšně dokončil a 20.9 jsem podepsal smlouvu na dobu neurčitou se zkušebkou na 3 měsíce. Jenomže ten kolega(kterého jsem měl nahradit v práci) jakmile se dozvěděl, že jsem dal maturitu se rozhodl, že prostě 28.10 končí už.A já si celou dobu vesele seděl na firmě,kde to je fakt fajn a nebo jsem jezdil s tím kolegou k věcem, které vůbec nesouvisí s tím,co mám dělat(m) teď. Kolega se na mě vyprdl.. nevysvětlil mi nic a ani nenaučil a teď to všechno spadlo na mě a já nevím,co mám dělat. Celou dobu všechno vypadalo suprově a najednou to je vše na mě a já neumím nic..ta práce vyžaduje také hodně ježdění po cele ČR a já mám řidičák něco málo přes půl roku a nemám moc přístup k řízení..teda teď už vlastně jo s tou super dodávkou,co je napůl rozpadlá.No a jde mi o to, že mi to přijde jako kudla do zad od všech a přetvářky na mou osobu jen aby mě tam dostali a to se mi nelíbí.Ani ta práce mě nebaví co dělám teď.. Takže chci asi skončit a jet do Nizozemska,ale zas nechci vypadat jako idiot, jelikož se mě šéf párkrát ptal jestli tam chci pracovat a já říkal, že ano jelikož jsem nevěděl,co vlastně ta práce plně obnáší a ani mě to nikdo nenaučil..
Takže moje otázka je jak se mám zachovat a nebo jak by jste se zachovali vy v moji situaci?
A taky jestli můžu normálně odejít ve zkušebce? Děkuji moc za jakoukoliv odpověď a i těm kteří tohle dočetli do konce… vím že toho je hodně.:) Jo pokud by vás zajímalo co moje práce obnášela před odchodem kolegy tak to byly opravy různých kabelů, zařízení do aut a všelijaké blbosti nebo když se někam jelo tak montáž elektronabíječek pro auta a vše kolem toho. Po odchodu kolegy montáž a servis zařízení do aut(sledovačky gps atd.) po celé ČR plus ježdění polorozpadlou dodávkou, což me fakt nebaví.Je 3:00 a já mám ráno jet někam montovat, něco co jsem v životě nedělal a ani nevim jak na to.Proto nemůžu spát a musel jsem to ze sebe aspoň nějak dostat. Děkuji Viktor.

Odpovědi
Drap

Ve zkušební době můžeš klidně odejít. Rozhodnutí je však jen na tobě. Neber to jako podraz od všech, ale takový je život a musíš se učit nové věci také celý život.

zbyndo

Viem, že sa to ľahko povie,ale netráp sa tým, nič si nestratil,a môžeš stratiť len prácu,ktorá Ťa nebaví, čo je len dobre,a ešte ak si v skúšobnej dobe, môžeš kedykoľvek odísť bez udania dôvodu, troška trpezlivosti,a myslí na prácu, veď to nemusí byť zatiaľ z oboru ktorý si študoval, ktorú by si chcel robiť,a ono to príde,hlavne, že si zodpovedný, troška stresu z dnešných dní je normálne, už dnes večer sa Ti uľaví, želám veľa šťastia

Viktor xD

Zdravím beru to jako podraz,jelikož to podraz vcelku byl. Všichni se tvářili jak je všechno super atd. a teď ten kolega odešel a vše je na mě a fakt mě nebaví dělat něco co neumím za pár tisíc.Navíc chce odejít i druhý kolega,což by znamenalo,že na mně bude úplně vše.Včera jsem tam byl od rána do 18:00 než jsem si s tím poradil nějak..jedná se o malou firmičku takže nás tam je/bylo 5 a půl.Asi odejdu počkám akorát do výplaty abych nějakou dostal vůbec..sice budu za největšího zrádce a blbce,ale bohužel nevěděl jsem,co ta práce ve skutečnosti obsahuje a ani mi to nebylo ukázáno.No a nebude problém s tím že jsem předtím podepsal tu dohodu na dobu neurčitou ? nebo ta se zrušila jakmile jsem podepsal normální prac. smlouvu ? Děkuji za každou další odpověď..moc si toho cením.Viktor