Kepler

Jak se mám ubránit prokrastinaci?

Maňána, zítra je taky den. Pionýrské závazky ani plnění cílů závěrů XIV. sjezdu KSČ nějak nefungují… Jak najít motivaci, když mě nic a nikdo nenutí?

Nejlepší odpověď
marci1

Nebraň se! Říkej si: Já neprokrastinuji (fuj to je ale škaredé slovo). Jen počkám do poslední chvíle, než se pustím do práce. Budu starší a moudřejší. 🙂

Další odpovědi
Mc Merkurion

… původně jsem ti chtěl sáhodlouze popsat, jak se tomu bránit, ale je už pozdě, takže to nechám na zítřek do doplnění … stejně přečtení odpovědí odložíš …

annas

V archivu je na toto téma několik otázek.,Odpovídali i ti uživatelé, kteří zde jsou. Např. Kelt, marcil, autacek, dokonce jste sám odpovídal na stejnou otázku.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-zbavit-lenosti-novodobe-nazyvane-prokrastinace

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-zbavit-prokrastinace-2 a další
..
Jsou dvě možnosti.

Pokud nejde o nějakou havarii, tedy, když vám teče do bot nemusíte plnit úkoly v zaměstnání, není důležité, zda to uděláte dnes nebo zítra. Každý den není přece svátek.

  1. Přece, co se vleče, neuteče. Udělejte něco malého, když se povede, určitě vás práce zaujme.
  2. Ale určitě se budete cítit, lépe, kdy vytyčený úkol splníte. Zeptejte se sám sebe, proč úkol odkládám? Když si odpovíte, zřejmě začnete konat. Aktivuje svou energii. V tomto případě platí, s chutí do toho, půl je hotovo.

Odkládat práci je horší než lenošení. Posilujte svou vůli – chci to udělat, i když nemusím, ale můžu. Co je tedy lepší? Odkládat, nebo konat?

Kdysi jsem v jednom dni vyčistila okna v celém bytě, vyměnila záclony. Dnes dělám postupně, jedno okno, další okno atd. Mám příjemný pocit, že jsem se posunula o krok dál.

Kelt

Postav si to takto. Když to udělám, jsem dobrý. No a když to neudělám, tak jsem prožil krásný den. Obojí je plus. Když to uděláš, tak něco získáš a něco ztratíš. A když to neuděláš tak taky. Tak si to vyhodnot, co je pro tebe důležitější.

GM

Já si každé ráno, než vstanu, promyslím a stanovím „úkol dne“ a ten musím splnit, i kdyby čert na koze jel. Mám to o něco jednodušší v tom, že 3× týdně jezdím za vnuky, takže jsem dost aktivní. Prokrastinace mě nedostane.

aliendrone

To je DIVNÁ otázka, ty budeš jistě KEPLER! ;) :)
Co tě motivuje k tomu najít motivaci k čemukoliv? Hele, doporučím ti vynechat tento krok (mezifázi – hledání motivace k motivaci na cokoliv) a ROVNOU původní motivaci přenést na cílový účel/objekt. Můžu ti k tomu nakreslit i obrázek woe. ;) :D :D

Eh, ti mladí vojáci… Nebýt nás mazáků, co byste si počali? Tudíž jistě pamatuješ jak to chodilo – za vyřešení tvého problému očekávám každé ráno u bidla bufet a saharu! ;) :D :D

Emefej

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-zbavit-prokrastinace-2
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-zbavit-prokrastinace
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/prokrastina­ce-aneb-jak-s-ni-bojovat

Tomáš1234

Pokud budeš dělat věci, který tě baví, nebudeš se muset nutit. V tom to je.

paul1

Taky se mi často stává, že věci odkládám, ale nějak s tím nebojuji. Zvlášť se mi to stává u nějakých oprav v domácnosti. Minule jsem musel vyměnit průtokový ohřívač v kuchyni.
Objednání – to šlo přes počítač hned. Ale potom ležel na stole týden a ne a ne, asi nebyla správná konstelace hvězd. Také je to ale tím, že ke stáří už si nějak nevěřím a trvá mi to, než se na něco odhodlám. No nakonec jsem to na víc pokusů udělal. Nejdřív jsem řešil utěsnění teflonovou páskou, to ale nebylo dobré, ohřívač se protáčel zcela volně (drží jen v jednom bodě – šroubení v kolenu). Tak jsem musel použít konopí a fermež. Vše za slovního doprovodu, manželka se raději vzdálila. Výsledek už byl lepší, drží to a neprotéká, ani nekape.

Sinsin

Já se řídím pravidlem: „Dělej všechno pro to, aby tvé budoucí já mělo co nejméně práce a mohlo se plně věnovat volnočasovým aktivitám“, což zrovna teď nemůžu, protože mé minulé já nedalo vyprat oblečení.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.