Vodpovedi

Jak se mám starat o rostlinu Bonzai?

Dostala jsem novou rostlinu, která se nazývá Bonsai (vyslovuje se to bonzaj). Rostlina je Čínského původu a dá se říct, že je to takový mini-stromeček. Ano na návod atd. jsem se koukala, ale nepsalo se tam nic o zalévání atd. Pokuď tuto rostlinu znáte prosím poraďte.

Předem děkuji

Nejlepší odpověď
beer

Bonzaj není název rostliny, ale způsob jejího pěstování, kdy malá rostlina navozuje dojem letitého exempláře a pěstují se v malých nádobách.
Existují venkovní a pokojové druhy bonzají, ty pokojové (předpokládám, že máš tuto) se dají vypěstovat z rozličných pokojových rostlin. Péče o bonzaje není zrovna jednoduchá (seřezávání, zaštipování, tvarování, zimování venkovních..).
Pořadavky na zálivku a hnojení se řídí již jednoduššími pravidly pro ten či onen druh rostliny.
Zjisti si proto název rostliny, ze které byla bonzaj vypěstována a hledej pak na netu.

Zdroj: Studium

Další odpovědi
venkovan

Pokud nezjištíš o jaký druh dřeviny (rostliny) se jedná, tak se dobře poradit nedá. Bonsai je jen určitý filozofický postup pěstování dřeviny. Počátek pěstování stromků malé velikosti pochzí z Číny, v Japonsku to dovedli do dokonalosti, symboliky atd.
Takže musíš na cedulce najít název rostliny.
Ale v základu – dřeviny se pěstují venku, do místnosti se dávají jen při výjimečných událostech.
Výjimku tvoří pokojové bonsaie které jsou především z rostlin, například některých sukulentů. Všechny je třeba pravidelně zalévat (množství podle druhu a ročního období), přihnojovat, zastřihávat a zároveň tvarovat. Zastřihávají se i kořeny.
Je to vysoký stupeň zahradnického umění, má svoje duševno, ale evropané z toho udělali módní záležitost bez „duše“.

Drap

Bonsai lze vytvořit téměř ze všech známých stromů. Každý z nich vyžaduje trošku něco jiného. Diporučuji, nechat si od někoho určit o jaký strom se jedná, oičádit si literaturu a něco nastudovat. Pěstování bonsai vyžaduje téměř trvalé opečovávání , upravování, hnojení a přesazování. Je to celá věda a krásný koníček