tony2412

Jak se mám připojit na internet přes wifi třeba v obchodním centru?

Nevím jak se přes mobil připojit k internetu třeba někde ve veřejných prostorách kde je wifi…a kolik to stojí kdyžtak,já žádný tarif datový nemám…V telefonu mám Android 4.2.2 vždy se zobrazí několik sítí WIFI ale jsou zamčený,potřebuju stáhnout nějaký aplikace a nejde to ani z počítače přes usb,myslel jsem že když mobil připojím k pc že to půjde ale začne se nabíjet.

Nejlepší odpověď
gecco

V OC (hospodách, kavárnách…) bývá wifi zdarma, jen není z nejrychlejších…
Pokud je potřeba zadat heslo, zeptej se na ně v OC na informacích, jinak obsluhy.
_________________
K přihlášení se k zamčené síti potřebuješ heslo – takže si to heslo zjisti (viz výše) a připoj se.
😉

Další odpovědi
setapouch

Nepíšeš ani model, ani lokalitu, takže obecně: zapnout na mobilu wi-fi, prohlédnout dostupné sítě, jednu vybrat, pokud je zabezpečená, zadat klíč (nejčastěji), užívat si wi-fi.

Obvykle zpoplatněné nejsou, pokud ano, pak tě nejspíš nepřipojí před zaplacením.

Human

Wi-Fi a mobilne data (cez siet operatora) su dve rozdielne a oddelene veci. Data idu cez siet operatora a platis za ne operatorovi podla jeho cennika. Na pripojenie k wifi sieti staci mat smartfon s podporou wifi a v nastaveniach vybrat wifi siet, na ktoru sa chces pripojit. Niektore wifi siete su zabezpecene (potrebujes heslo pre pripojenie), ine su otvorene (pripoji sa kazdy aj bez hesla). Spravidla v kazdom nakupnom centre a pod. najdes nejaku verejnu wifi siet.