Jíťa05

Jak mám napsat odvolání kvůli výši přídavků na děti? Více najdete v doplnění.

Jak mám napsat odvolání na odejmutí přídavků na děti. Do mých příjmů započetli přeplatek na dani v částce 6015. Z finančního úřadu jsem však obdržela částku 90,–- Kč, což jsem jim doložila, ale měla jsem tam strátu na bonusech na děti a na to mi řekli, že to je nezajímá. Já si myslela, že by měli počítat pouze opravdové příjmi. Peníze mi docela chybí, jsem samoživitelka se 3 dětmi, z toho jsou 2 na střední škole a musí být na internátě. Předem mockráte děkuji za odpověď.

Jak se mám odvolat na přídavky na děti.Do mých příjmů započetli přeplatek na dani v částce 6015. Dostala jsem Kč 90. .

Nejlepší odpověď
annas

Napsat můžete, ale myslím si, že neuspějete. Postup je podle zákona, jak si můžete přečíst v odkazu.

Dotaz na stránce sociální poradny. z 10. 1. 2019.

https://www.pe­nize.cz/ostat­ni/402612-pridavek-na-dite

"Vratka daně se do příjmu pro dávky započítává

V případě přídavku na dítě se jedná o dávku, která může být poskytována, pokud příjem osoby či rodiny nedosahuje určité úrovně životního minima. Příjmy, které ovlivňují nárok a výši přídavku na dítě, upravuje § 5 zákona o státní sociální podpoře."

Obraťte se znova na FÚ, nebo sociální odbor, ať vám to pracovnice pořádně vysvětlí.

Další odpovědi
Edison

Jak napsat odvolání? Na to tu máme ty vyžírky – právníky se svými službami!! Tady to nikdo neporadí…

ivzez

Co míníte obratem „ztráta na bonusech na děti“? Jestli se zvýšil
Váš příjem, zvýšila se zároveň i daňová úleva na děti a o stejnou
částku se snížil daňový bonus (to není žádná ztráta, peníze Vám
zůstaly rovnou z výdělku).

Jestli šlo o vrácení přeplatku daně z příjmu,
započítal jej ÚP do Vašich příjmů právem.

Jestli šlo o daňový bonus, musíte to doložit.
(Vyžádejte si potvrzení od FÚ, odvolání pak
napište volnou formou.)