nikolinečka

jak se mam naučit slepou mapu ameriky??

mame se naučit slepou mapu ameriky…vodstvo,čle­nitost a povrch…pomozte mi někdo jak se to mam lehce naučit.děkuji :)

Nejlepší odpověď
gecco

…„lehce naučit“…
😉
Vezmi si slepou mapu a podle geografické si ji doplň (vybarvi, dokresli) – tolikrát, než to budeš umět…
Pokud máš vizuální paměť, půjde ti to lehce. Pokud ne, půjde ti to hůř…

Další odpovědi
arygnoc

bohužiaľ, zemepis je veda, kde nemožno jedno vyvodiť z druhého (ako je matametika, fyzika, …).

ostáva teda iba si to zapamätať, namemorovať si to.

berte to ako tréning pamäte.
vštepíte si do pamäte teraz (v mladosti [vašej]), budete to vedieť celý život.

;-Q

Kelt

Obkresli si mapu podle vzoru a popiš si, co kde je. Chvíli si odpočiň a pak zkus nakreslit mapu, bez toho, aby ses díval na nějaký vzor. Napiš si, co víš, a pak to porovnej se vzorem. Něco bude dobře, něco špatně, něco zapomeneš, nebo umístíš jinam. Pak můžeš znovu kreslit, nebo se podívat, co jsi udělal špatně. Třeba máš fotografickou paměť, a naučíš se to při prvním podívání na objekt. Udělej si učení zábavné, udělej si nějaké snadné mnomotecnické pomůcky pro zapamatování .

honza19hk

no záleží jaké ameriky.
Znám totiž několik nevzdělanců, co si myslí nebo aspoň myslelo, že Amerika jsou jen Spojené státy Americké-USA..