makaia

Jak se mám naučit nebát se ve škole mluvit?

Ve škole jsem tichá, tak trochu se bojím před učiteli mluvit, ale jinak s kamarádkami se normálně bavím. Vždycky když mám něco říct, třeba i před tabulí znervozním a někdy mi učitelé říkají abych víc mluvila. Někdy je mi i do breku. Prosím poraďte, chci být jak spolužáci, chci se změnit! :(

Nejlepší odpověď
gecco

Nepíšeš, kolik ti je…
😉
Domluv se na nějakém kurzu-školení asertivity a nyvýšení sebevědomí s rodiči, učitelem/kou, studijním poradcem, školním psychologem – netuším, jaké máš možnosti.
A nebo si takový kurz najdi někde v okolí sama.
___
Přřinejhorším by ti, možná, stačila i kniha-návod, ale jednak mám pocit, že vedení školitelem by ti prospělo více a jednak pro ´samostudium´ už musíš něco ´umět´.
😉

Další odpovědi
Nevíteto?

Řekni si, že učitelé jsou také úplně normální lidi a nejsou něco víc, než ty. Normálně chybující a taky nemají ve všem vždycky pravdu, neboj se jich. 🙂