Avatar uživatele
Pokročilý

Jak se mám naučit fyziku?

Jak se mám naučit fyziku, abych ji chápala? Jsem v 7. třídě a nejde mi. Stačí se naučit vzorečky? Protože neumím vzorečky a jinak ji docela chápu. Nějaká dobrá rada, mimo "dávej pozor při hodině", "jdi za učitelem",... :)
Děkuju.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Nejdříve píšeš, že fyziku nechápeš a pak zase že ji docela chápeš a jen ne vzorečky. Musíš jí pochopit a hlavně porozumět. Fyzika je sled logických jevů a pokud nemáš logické myšlení, tak se jí musíš našprtat. Pak je otázka dobrého pedagoga, který dokáže vysvětlovat. A ti jsou opravdu vzácní. Na dálku se těžko radí. Musel bych nejdříve zjistit, zda na to máš a to jináč než osobním pohovorem není možné.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Tak, jak to říkal Lenin: „Učit se, učit se, učit se!" :D


Avatar uživatele
Pokročilý

1) nejdřív se nauč veličiny v těch vzorečcích, v jakých jsou jednotkách a převody těch jednotek (třeba kolik W je 1 KW apod). Napiš si to nějak přehledně na papír, zvýrazni si to barevně. 3 dny po sobě se to zkus krátce naučit, pak bys to měla už mít v hlavě.
2) napiš si několik "taháků" s těmi vzorečky (aspoň já jsem se nejlíp naučila všechno psaním taháků :-) )
3) zkus ty vzorečky naučit sourozence, nebo mámu, spolužačku apod. :-) tím se to nejlíp naučíš sama.
A hlavně se ujisti, že rozumíš všem pojmům v učebnici, jestli tam třeba nejsou nějaká slova, která přelítneš, protože vlastně nevíš, co přesně tím myslí. Oni používají někdy takový svůj "jazyk" :-).
A jsi obdivuhodná, že tu fyziku jinak chápeš a že máš snahu se to naučit.


Avatar uživatele
Pokročilý

No dávat pozor při hodině se ale opravdu vyplatí. Pokud se nezměnily osnovy, tak máš fyziku prvním rokem, že? Čím víc budeš do tohoto předmětu pronikat, tak zjistíš, že to není vůbec o učení vzorečků nazpaměť, jak se ti teď na ZŠ zdá. Jakmile totiž pochopíš souvislosti, tak si budeš umět vzorečky odvodit sama. Ale pochopení fyziky jako celku, je běh na dlouhou trať, tak ti teď asi nezbývá nic jiného, než opravdu dávat pozor při hodinách, naučit se těch pár základních vzorečků nazpaměť, co po vás teď chtějí (chápu, připadá ti to téměř nemožné, ale pokud se budeš dál zabývat fyzikou, nebo technickými obory, tak je budeš použit skoro denně) a poctivě si dělat domácí úkoly a občas si třeba na internetu zkusit o daném tématu něco vygooglit a zjistit si tak něco navíc. Možná tě budou mít spolužáci za šprta, ale on je to docela dobrej pocit, když víš něco o čem ani oni netuší. ;-)Avatar uživatele
Bronzový

Z vlastní zkušenosti jsem poznal, že ve fyzice se dá všechno složité rozložit na jednoduché části. To jednoduché musíš pochopit a znát zpaměti. To složité potom půjde samo. Znova a znova si prohlížej příklady které jste počítali ve škole, a přemýšlej, jak bys je vysvětlila někomu, kdo jim rozumí ještě méně než ty. Dávej tomu fiktivnímu žákovi otázky z fyziky a pomáhej mu správně odpovídat. Zakrátko budeš nejlepší ve třídě.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3218
Zlatý quentos 1425
Zlatý mosoj 1387
Zlatý Drap 1208
Zlatý Kepler 945
Zlatý led 722
Zlatý gecco 710
Zlatý marci1 663
Zlatý Lamalam 656
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.