nEYO

Jak se mám dostat do BIOSU na notebooku? Rozbil se mi monitor od notebooku, mám externí.

Mám problém, chci se dostat do BIOSU na windows 10 na notebooku ale rozbil se mi monitor používám monitor připojený HDMI Kabelem, jenže bios se primárně načítá na monitoru od notebooku. Nevíte co s tím?

Nejlepší odpověď
icurusL

Vyndat baterku, odšroubovat kryt a najít konektor, který vede do pantů notebooku (panty, které umožňují s displayem hýbat nahoru dolů). Konektor by měl být co se týče velikosti největší.

Další odpovědi
led

Ako laik sa o to nepokúšajte, treba totiž prehodiť nastavenia obrazoviek na 1/1 prípadne prehodiť ich poradie. V prípade fyzického odpojenia konektoru obrazovku NB systém si automaticky vyhľadá dostupný (externý) monitor.
Doporučujem zobrať do ruky peňaženku a notebook a ísť do odborného servisu. Vyjde vás to lacnejšie, než neodborný zásah s následnými škodami..

aliendrone

Cožeto?? :o
Chceš se dostat do BIOSu? Čti hlášky při bootování – hned mezi prvními ti to vyskočí (zpravidla se jedná o nějakou funkční klávesu, či Esc, Del apod.), kterou po zanutí zmáčkneš (chiličku to počká na tvoji akci)
BIOS se ti NENAČÍTÁ „do monitoru“, ten se samozavádí do operační paměti při bootování a teprve POTÉ se zavádí OS.

Celá otázka je ZMATEČNÁ, „BIOS se ti zavádí do monitoru, který je notabene ROZBITÝ“, hmm. :( Nebuď línej a ROZEPIŠ vocotigo, třeba svými slovy! My to pochopíme, pokud to bude mít hlavu a patu, ale mlátit odborné termíny kterým NEROZUMÍŠ je nanic, protože píšes NESMYSLY. V kopci díry byly, v sudu běhal včela a měl velkou šlehačku. :( :(

nEYO

lol ja vim ze se musi mackat klavesova zkratka abych se dostal do biosu ty boomere, jen ti tohle asi neberou mozkove bunky to co jsem napsal;) pocitac jsem rozebral odpojil monitor od notebooku ale system si asi furt mysli, ze tam je zkousel jsem se dostat do biosu ale cekal jsem 1h jestli se to nacte nebo ne, nakonec nenacetlo tak nevim co delat. nevim jestli je chyba, ze se bios nenacte nebo, ze bios se spousti na tem monitoru od notebooku.

led

alík, ako môže čítať na monitore, keď ste mu ho plameňom, alebo kyselinou zničil? Há?
To znamená, že musí vnútorný monitor fyzicky odpojiť, ak chce, aby sa ako hlavný monitor pripojil externista. A pripojený monitor si už BIOS nájde. Je to rovnaký princíp ako kedysi, keď počítač bol skriňa ako celá miestnosť

aliendrone

led>>> Ó Vaše velepůvabná Excelence, otázka zní „JAk se DOSTAT do BIOSU, nikoliv jak AKTIVOVAT či PŘEPNOUT na externí, z toho jsem vycházel. Alo OK, už je mi jasné vocogo, jakkoliv to mohl napsat jasněji. Přijde mi zbytečné laborovat s kabely (na NTB je to o hubu (zvláště u výkonných), vykřehlé konektory se MOC RÁDY ulomí). Každopádně je přeci jasné, že pokud mu sám NTB nedetekuje připojení externího monitoru a nepřepne na něj automaticky (např. v důsledku nastavení), tak stačí RESETOVAT CMOS a BIOS se načte v defaultní režimu, což je režim KOMPATIBILITY. A pak už to půjde (leda by v BIOSU byla chyba, např. po nepovedeném upgrade), to ví přeci i děti, natož "velezkušení machří“ (za kterého se tazatel prohlašuje v interní poště). Věřím, že tazateli tato odpověď stačí k vyřešní jeho potíží. :D :D :D