agentpv

Jak se mám donutit pít místo kávy (která mi nedělá dobře na žaludek) čaj. Je to závislost, lety zažitý rituál…?

Vždy raději šáhnu po kávě, popř. udělám kávu i čaj a jako první vypiju kávu, čaj během dne …

Nejlepší odpověď
annas

Chce to pevnou vůli.

Když vám káva nedělá dobře, tak o tom nepřemýšlejte.Když ji přestanete pít, berte to jako něco. co vás zbaví bolesti žaludku., tedy prospěje zdraví.

Také jsem byla nucena přestat pít kávu, dnes si dám výjimečně preso, když se sejdeme na „kafe“ s kamarádkami.

--
Doma si vařím rozpustnou kávu s Ganodermou (Reishi), piji ji už asi 10 let, když se sporadicky objevila v prodejně zdravé výživy.. Žaludek bez problémů, pokud jde o pití kávy.
..

Je pravda, že je na rozdíl od běžné kávy mnohem dražší, ale zdraví je přece k nezaplacení.

Vyrábí se porcovaná, čistá, se sojovou smetanou a třetí verze se smetanou i s cukrem. Kupovala jsem si jen čistou, když jsem ji začala pít, byl nedostatková. Dnes se už prodává čistá ve skle.

Má jinou chuť, zvykla jsem si na ni. Je dobře stravitelná, prospívá zdraví a dodává minerály. Zkrátka zdravá káva

Našla jsem informace o této kávě. Když jsem ji začala pít, šla jsem do neznáma.

„Ke kvalitní kávě Arabica, která pochází Brazílie, se přidává extrakt z Ganodermy. Tak vznikne jedinečný nápoj, který nejenom skvěle chutná, ale má také pozitivní účinky na náš organizmus. Káva neobsahuje žádná umělá barviva, ani konzervační a chuťové látky.“ atd.

https://www.zdravi-krasa-online.cz/2016/12/­28/kava-s-reishi/

Další odpovědi
Kelt

Kuřáci taky ví, že jim ta cigareta škodí a stejně to víš ty. On existuje práh bolesti, kdy se rozhodneš, že už toho máš dost a uděláš změnu. Nevlezu se do šatů, začnu chudnout, tobě třeba hrozí operace žaludku, kterou nemusíš přežít (to přeháním schválně) a někomu budeš chybět. No zaplať si nějaký kurs, nebo si vypracuj jiný rituál bez kávy a dodržuj to několik dní.

Arne1

Zkus jinou kávu, třebas Meltu

Ametyst

Myslím že bolest žaludku má být dost výstražné znamení začít poslouchat svoje tělo. 🙂 Zjevně nepříjemná pravda…

elkon

Vše je otázka vůle, kdo je slaboch, nemá pevnou vůli, případně má několik výmluv, proč něco nejde.