Rardu

Stal jsem se obětí hackera, jak se mám domoci náhrady?

Dobrý den, jak se mám domoci náhrady?
Stal jsem se obětí hackera a stálo mě to přes Facebook 1500 Kč. Ze supportu Facebooku mám odpověď, že se opravdu jedná o podvod, jak se domůžu vrácení peněz?

Díky.

Nejlepší odpověď
Hans51

Upřímně? Velice těžko. Za hloupost se platí.

Trestní oznámení na neznámého pachatele není, vzhledem k těm 1.500,– Kč, ve hře. Žalobu na vydání bezdůvodného obohacení v rámci občanskoprávním též nelze, protože nemáte koho žalovat.

Další odpovědi
anonym

Podle toho, co se stalo. Pokud šlo o bankovní podvod, zkusil bych reklamaci u banky. Prozatím je přístup takový, že pokud se podvod prokáže, banky reklamace uznávají (ačkoli ani zde už to neplatí stoprocentně – začíná se s trendem, že pokud uživatel ignoroval všechny bezpečnostní zásady, nemůže za to nést banka odpovědnost a reklamaci zamítnou; první v tom byla Fio, ostatní banky plánují, že ji budou následovat).