Zuzik

Jak se mám bránit?

Kluci mmě a mojí kámošku ve škole jakoby šikanují, ale ne jako doopravdy, protože oni to dělají ze srandy, ale oni si neuvědomují že nás to dost bolí a pak se nám ještě smějí. prosím poraďte mi jak to mám zastavit, ale nechci to nikomu říkat, protože já si to s něma chci vyřídit osobně, ale oni jsou silnější. Chci jim udělait pořádnou lekci, aby už pak na nás ani nešáhly. Děkuju za odpovědi ♥

Nejlepší odpověď
ReHu

Ono je to za pár let přejde.
Pokud si nenechají vysvětlit, že se vám to nelíbí, můžeš začít chodit na nějaký kurz. Třeba Juda apod.

Další odpovědi
Fidel

Musíš to říct hlavně doma a taky třídnímu učiteli. Nic jiného ti nepomůže. Rodiče máš snad ráda a věříš jim, ne?

SajmonModer

Začni je taky nějak otravovat. S kamárodkou se jim posmívejte a nedejte najevo, že vás to šikanování nějak zraňuje.

dědapetr

Dej se dohromady s více kamarádkami a oplaťte stejně a dělejte si znich srandu.

led

Skúste si všimnúť, kto ich vedie a čo ho k tomu vedie. Možno je to jeho puberťácky spôsob prejavovania bližšej náklonnosti k niektorej z vás. Hanbí sa pred ostatnými „drsňákmi“ a zakrýva to týmto spôsobom.
Skúste im to oplatiť a sledujte ich reakciu.

venkovan

Kluci vás ne jakoby, ale skutečně šikanují. Pokud tomu rozumím, dopouští se na vás násilí a ještě vás ponižují svým posměchem. Ač to vypadá, že je to legrace, tak pokud je to častěji, už legrace to není.
Existuje několik cest. Asi nejlepší je jak se do lesa volá a normálně s holkama se domluvit a kluky doslova ztrapnit.
Další ale může být domluvit si „moderátora“ neboli vedoucího diskuse
nedoporučuji učitele, ale třeba v hodině kde se učíte o společnosti apod., se domluvit s učitelkou / učitelem o pozvání někoho z venčí kdo by pomohl vaši vzájemnou diskusi vést a navzájem si to vyříkat. učitelka by mohla sedět někde na chodbě aby diskouse byla otevřená, abyste se nebáli postihu apod.
Moderátor by měl být profík, někdo kdo to zvládá. Ale i třeba budoucí učitel, můžou to být studenti i jiných směrů kteří mají zkušenosti s organizováním akcí pro mládež, psychohrami apod.
Někoho najít nebude lehké, ale třeba okolo sebě někoho máte.
Nicméně my kluci v pubertě jsme strašně pitomí a svůj vztah k ženám si dokazujeme násilím. Jak to někdo už píše – ono to přejde – ale proč tu naši pubertu trpět.

Radak

Zkuste kluky nalákat do pasti, nafilmovat jejich neblahé počínání na mobil, pořídit kopii (pro jistotu) a potom vyhrožovat zveřejněním. Třeba to zabere. A kurzy sebeobrany nebo karate nejsou nikdy k zahození, v dnešním světě je dobré se umět bránit. Jen jim to pěkně osolte, klukům hloupacatým.

AndreiRanger

Starší brácha nebo kamarád, nějaká ta zbraň – stačí pálka a foťák, aby bylo vidět jak se počůrali strachy 😁

Bohužel existuje dost kluků co si zvyšují sebevědomí šikanováním holek a ikdyž spousta lidí tvrdí, že násilí plodí násilí, vím, že když nepomůže první domluva, tak nepomůže žádná. Za to pořádná nakládačka vyřeší problém navždy.