lerojk

Jak se lze zbavit neplatícího nájemce, s nímž byla uzavřena pouze ústní smlouva o pronájmu bytu?

Ze známosti jsme uzavřeli pouze ústní smlouvu, ačkoli pro platnost úkonu je vyžadována písemná smlouva. Nyní nájemce neplatí a komunikaci se vyhýbá.

Jak se lze jej zbavit? Máme mu dát klasickou písemnou výpověď? Bohužel lze předpokládat, že dále hradit příliš nebude a proto bychom se chtěli zbavit co nejrychleji – lze volat policie nebo nějaké jiné řešení?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud máte doklady k bytu,obraťte se na policii.Nejenom užíváním vám vzniká škoda-někdo nájem platit musí,ale i spotřebou el.energie,vody atd.Pokud jsou tyto odběry psány na vás,odhlašte odběr.Postupujte nekompromisně než vám vzniknou větší škody.Jako majitel bytu máte právo vstoupit do bytu v případě,že je ohrožen váš majetek…:D

Další odpovědi
anonym

Zavolej policii, neoprávněné užívání osobního majetku a neoprávněné vniknutí, výpověď bych nepsal, vše bych popřel, na hajzla, se musí hajzlovsky, kdybys řekl, že si měl ústní dohodu, tak bys musel dokazovat jak dlouho to bylo a finanční úřad by se také mohl začít zajímat, jestli si ony peníze z nájmu poctivě zdanil. Zatloukat, zatloukat......Sice ti to nevrátí nezaplecený nájem, ale alespoň se ho zbavíš.

PaulKucera

Předesílám, že nejsem právník (ani rodilý mluvčí ČJ) – ale právní službu právě v oblasti nájemních vztahů nabízíme. Ač občanský zákoník uznává ústní smlouvy, je to otázka slova proti slovu, jestli Vy můžete doložit, že tam nemá co dělat anebo naopak on, že platil řádně nájem atd. atp. Můžeš ho buď vzít k soudu, aby bylo vše dle zákona anebo, anebo si můžete uvědomit, že tam vniknul neprávem a buď zavolat policii, která to nejspíš nebude řešit anebo jednoduše počkat až tam nebude, vyměnit zámky a věci odstěhovat.

terry

Počkala bych až nebude doma, vešla dovnitř, třeba i za pomoci zámečníka, vyměnila zámek a vystěhovala na chodbu.
Bez pardonu.
Pokud nemá chuť komunikovat, má prostě smůlu. Nemá tam co dělat.

Conchus

Skoro bych řekl: „Dobře ti tak“. Bude to moc těžké ho vystěhovat.

Mapel

Souhlas se zatloukáním. Nic nepřiznávat. Povolil jsem známému přespat a on využil situace nechce odejít. Je to neoprávněné užívání. Zavolat policii a nepřiznávat, že tu mohl bydlet. U nás platí:

Za dobrotu na žebrotu !